آیا مشتریان خرد می توانند در بورس کالا سیمان بخرند؟

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران، علیرضا ناصرپور درباره عرضه گواهی سپرده سیمان در بورس کالا گفت: عرضه سیمان از خرداد در بازار فیزیکی بورس کالا آغاز شده است و معاملات سیمان به صورت عمده صورت می گیرد.

آیا مشتریان خرد می توانند در بورس کالا سیمان بخرند؟

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران افزود: برای اینکه خریداران خرد هم بتوانند دسترسی مناسبی برای خرید سیمان در بورس کالا داشته باشند، گواهی سپرده سیمان تا سرانجام شهریورماه راه اندازی می شود.

وی اضافقه کرد: قیمت ها در گواهی سپرده سیمان تابع بازار فیزیکی است و خریداران خرد که نیاز به خرید در تناژ پایین تر دارند می توانند از طریق گواهی سپرده اقدام به خرید کنند.

وجود تقاضا برای خرید خرد سیمان

ناصرپور با اشاره به اینکه تقاضا برای خرید خرد سیمان در بورس کالا وجود دارد بیان نمود: بسیاری از شرکت های سیمانی استقبال خوبی از عرضه خرد سیمان در بورس کالا کردند و درخواست پذیرش انبار دادند و به محض پذیرش انبار از سمت بورس کالا، امکان ارائه گواهی سپرده کالایی فراهم می شود.

وی ادامه داد: الزامی به عرضه سیمان خرد از طریق شرکت های سیمانی وجود ندارد و شرکت ها براساس تمایل خود اقدام به عرضه سیمان بصورت خرد می کنند.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا با بیان اینکه محدودیتی در عرضه خرد سیمان در بورس کالا وجود ندارد شرح داد: مقدار عرضه سیمان در گواهی سپرده کالایی حداقل 10 تن در نظر گرفته شده است، اما شرکت ها با توجه به محدودیت های خود از نظر تحویل و حمل و نقل و همچنین درخواست آن ها می توانند حجم هر گواهی سپرده را پایین تر بیاورند.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا گفت: پیش بینی می شود 30 درصد حجم معاملات سیمان از طریق گواهی سپرده کالایی انجام شود.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار حوزه بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1224

به "آیا مشتریان خرد می توانند در بورس کالا سیمان بخرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مشتریان خرد می توانند در بورس کالا سیمان بخرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید