آشپزخانه رویایی با نکته هایی کاربردی

به گزارش بیست آمار، دکوراسیون منزل نیازمند آن است که دلنشین ترین فضا و آرام ترین خانه برای شما باشد. با اطلاع از دانش های تخصصی در زمینه دکوراسیون در بخش سبک زندگی این ممکن را میسر کنید.

آشپزخانه رویایی با نکته هایی کاربردی

جهت دریافت خدمات طراحی مدرن ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

داشتن آشپزخانه رویایی و منظم برای هر خانم خانه داری ایده آل است. روش های مختلفی وجود دارد تا به دکوراسیون آشپزخانه ای دست پیدا کنید تا علاوه بر اینکه آشپزخانه رویایی شما باشد، از نظر سبک و کارکرد هم به بهترین شکل استفاده گردد. به گزارش خبرنگاران، صدف حقیقت در چیدانه پانزده راه چاره را برای رسیدن به یک طراحی رویایی از آشپزخانه و داشتن فضایی زیبا و در عین حال کاربردی ارائه نموده است:

1- نورپردازی کافی و مناسب

زمانی که برای نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه از منابع مختلف روشنایی استفاده می کنید، علاوه بر به کار بردن این اصل مهم، می توانید از مزایای آن نیز در این فضا بهره ببرید. فراوانی نور طبیعی بی نظیر است ولی آشپزخانه به منبع نوری بیشتر به عنوان نور مصنوعی احتیاج دارد: نور محیطی برای روشنایی کلی، نورهای کاربردی برای اینکه سطح کار را نور دهی کند. نورهای نقطه ای برای اینکه بعضی از ویژگی های فضا را برجسته تر نشان دهد.

احتیاجی به تغییرات اساسی نیست. می توانید لامپ های قدیمی را با چراغ های LED جایگزین کنید زیرا ماندگاری بیشتری دارند و از نظر مصرف انرژی نیز به صرفه تر هستند. نورهای ال ای دی در رنگ های گرم، سرد و خنثی وجود دارند.

2- مکان نشستن به تعداد کافی در آشپزخانه

تقاضا برای مکان نشستن و جایگاه در آشپزخانه همواره بالا است. خیلی از افراد دوست دارن با دعوت مهمان و دوستان به خانه خود در آشپزخانه جمع شوند و به گپ و گفت بپردازند. بنابراین احتیاج به فضای کافی برای نشستن در این حالت دارای اهمیت زیادی است. استفاده از میز گرد در دکوراسیون آشپزخانه راه بسیار مناسبی است به دلیل اینکه در رفت و آمد مشکل ایجاد نمی نماید و می توان تعداد 4 تا 6 جایگاه را در اطراف آنها قرار داد. البته هرچه قطر میز بیشتر باشد، افراد بیشتری می توانند دور آن بنشینند. بعضی از میزهای ناهارخوری دارای قابلیت بزرگ شدن هستند. سطح آنها را می توان با حرکت صفحات تا شده افزایش داد. اگر در دکوراسیون منزل خود فضای محدودی برای قرار دادن میز و جایگاه عذاخوریدارید، می توانید از این نوع میزها در دکوراسیون آشپزخانه بهره ببرید.

3- سطح رویی کابینت آشپزخانه

کابینت بزرگ در دکوراسیون آشپزخانه فضای خوبی در اختیار شما قرار می دهد تا علاوه بر اینکه بتوانید جایگاه اپن با تعداد بیشتری داشته باشید، فضای کار هم برای انجام امور آشپزی و غیره بیشتر می گردد. سطح اپن آشپزخانه با ابعاد بزرگ و با رنگ روشن تاثیر فیزیکی بر دکوراسیون آشپزخانه می گذارد به این صورت که حتی اگر روی آن وسایل مختلفی قرار داشته باشد، فضا را مرتب نشان می دهد.

4- میز کار متحرک در آشپزخانه

اگر کابینت آشپزخانه یا میز کار متحرک باشد، برای آشپزی و فعالیت های دیگر در آشپزخانه بسیار کارآمد هستند. میز متحرک فضای نگهداری بیشتری را ایجاد می نماید و تبدیل به میزی چندکاره می گردد. هم می توانید برای کار و تهیه وعده های غذایی از آن بهره ببرید و هم برای سرو کردن غذا آن را به غذاخوری ببرید.

میز متحرک بهتر است از جنس استیل ضد زنگ باشد. تا با دوام بوده و به راحتی تمیز گردد. استیل ضد زنگ را به عنوان سطح برش هم می توان استفاده کرد و با هر فضایی هم خوانی دارد. میز متحرک را در جهت رفت و آمد خود در آشپزخانه قرار ندهید.

5- کشوهای مرتب کابینت

برای اینکه لازم نباشد زمان زیادی را صرف پیدا کردن یک چاقو یا وسیله آشپزی در کشوی کابینت آشپزخانه کنید، کشوها را تقسیم بندی کنید. استفاده از تقسیم نماینده ها برای نظم دهی به کشوی کابینت ساختار بوجود می آورد و هر وسیله فضای مخصوصی خواهد داشت. در این صورت دیگر وسایل بر روی هم تلنبار نمی شوند. در زمان خرید تقسیم نماینده ها به عمق کشوها توجه کنید. از انواع با دوام و جنس مرغوب بهره ببرید.

می توانید برای ادویه ها هم از تقسیم نماینده های مخصوص بهره ببرید. در این صورت هم می توانید از محتویات هر ظرف ادویه آگاه شوید. کشوهای عمیق را می توان برای قرار دادن تخته های برش، سینی و دیس ها استفاده کرد. تقسیم نماینده در کشوی عمیق به این ظروف یاری می نمایند تا به راحتی بایستند. این ترتیب و منظم شما را به آشپزخانه رویایی تان نزدیک تر می نماید.

6- نظم دهی به قابلمه و ماهی تابه ها

زمانی که قابلمه ها را روی هم در کابینت بچینید، برداشتن قابلمه ای که در زیر همه آنها واقع شده است بسیار سخت و طاقت فرساست! برای رهایی از این شرایط می توانید سرویس قابلمه را به یاری قلاب بر روی یک میله آویزان کنید. در این صورت هم از فضای بدون استفاده در آشپزخانه بهره برده اید و هم به راحتی به هر کدام از قابلمه یا ماهی تابه ها دسترسی دارید.

7- طبقه های کشویی در گوشه کابینت

گاهی اوقات در گوشه هایی از کابینت آشپزخانه فضای مفیدی وجود دارد که دسترسی به آنها کمی سخت است. استفاده از طبقه های کشویی برای این فضاهای باعث می گردد شما به راحتی بتوانید از گوشه کابینت که فضای عمیقی هم هست، استفاده مفید کنید. در بیشتر مواقع به دلیل اینکه فضای گوشه کابینت عمیق و گود است، بهترین انتخاب برای قرار دادن سرویس قابلمه و ظروف بزرگ هستند.

8- قفسه مخصوص لوازم برقی آشپزخانه

زمانی که برای لوازم برقی کوچک آشپزخانه قفسه های مخفی در نظر بگیرید، سطح رویی کابینت فضای بیشتری خواهد داشت. در زمان طراحی یا تغییر کابینت، فضای مخصوصی را برای قرار دادن لوازم برقی آشپزخانه در نظر بگیرید تا دکوراسیون مرتب تری داشته باشید و هر وسیله در خانه خود قرار بگیرد.

9- لوازم و وسایل فلزی در دکوراسیون آشپزخانه

برای محافظت از سطح کابینت می توانید لوازم مختلفی را روی آن قرار دهید. به مرور زمان قطره های روغن و یا خراش هایی که روی کابینت ایجاد می شوند، می توانند صفحه آن را از بین ببرند. برای جلوگیری از این کار هم می توانید از صفحه رویی کابینت از جنس فلز و استیل ضد زنگ بهره ببرید که سبک صنعتی دارد، و هم می توانید لوازم و وسایل را از جنس فلز انتخاب کنید. این لوازم دوام بیشتری دارند، به راحتی تمیز می شوند.

10- کاربرد لیمو در آشپزخانه

کاربرد لیمو در خانه مزایای بسیاری برای شما دارد. لیمو در آشپزخانه به عنوان طعم دهنده غذا، نوشیدنی خوش طعم، منبع ویتامین ث و تمیز نماینده استفاده می گردد. لیمو می تواند آلودگی های بسیاری را در آشپزخانه از بین ببرد. رنگ زیبای لیمو در فضا حس و حال خوبی به دکوراسیون آشپزخانه می بخشد.

11- حوله های دستی

از حوله های دستی زیبا از جنس کتان و لینن بهره ببرید تا مصرف دستمال های کاغذی و یکبار مصرف را در آشپزخانه رویایی تان کاهش دهید. این حوله ها دوستدار طبیعت هستند و به علاوه در هزینه نیز صرفه جویی می نمایند. استفاده از حوله های تزیینی، دکوراسیون آشپزخانه را زیباتر نیز می نماید.

12- کمد مخصوص در آشپزخانه

در زندگی روزمره بسیار سخت است که بتوان همه قسمت های فضای داخلی خانه را مرتب و تمیز نگه داشت. برای فضای آشپزخانه کمدی مخصوص وسایل کوچک و اضافی در نظر بگیرید تا بتوانید وسایلی مانند مداد، اتوماتیک، کاغذ، کلید و … را در آن نگهداری کنید. زمانی که این وسایل روی کابینت آواره باشند صحنه بسیار ناخوشایندی را بوجود می آورند.

13- کابینت ویژه برای سطل زباله

قرار دادن سطل زباله روی سطح زمین علاوه بر اینکه فضا را اشغال می نماید، ظاهر و بوی ناخوشایندی هم به دکوراسیون آشپزخانه رویایی شما می دهد. بهتر است سطل زیاله را مخفی کنید و آنها را در کابینت قرار دهید. در بیشتر مواقع سطل زباله در کابینت زیرین سینک ظرفشویی قرار می گیرد؛ در نتیجه دسترسی به آن راحت تر نیز هست. اگر بتوانید صفحه کابینت سطل زباله را متحرک و کشویی کنید، استفاده شما از آن راحت تر می گردد.

14- کمد مخصوص ماگ و لیوان

این روزها هواداران ماگ های رنگی با طرح و نقش زیبا و لیوان های متعدد، تعداد زیادی از آنها را به خانه می آورند که شاید فضای مناسبی هم برای نگهداری آنها نداشته باشند. یکی از کمدها و کابینت آشپزخانه را برای ماگ ها خالی کنید. چه بهتر که لوازم و قوطی های قهوه، شکر، نسکافه و هر چیزی که به یک نوشیدنی گرم و دلچسب مربوط است را نیز در این کابینت نگهداری کنید. اگر دستگاه قهوه ساز دارید هم این کابینت بهترین انتخاب برای قرار دادن آن است.

15- شخصیت و ویژگی های خاص آشپزخانه رویایی

وسایل و اکسسوری های رنگارنگ، وسایل هنری و زیبا در دکوراسیون آشپزخانه شخصیت ویژه ای به آن می دهد و آشپزخانه رویایی شما را می سازد. این فضا دعوت نماینده است و راحتی و زیبایی را برای شما ایجاد می نماید که می توانید زمان خوبی را در آشپزخانه بگذرانید.

برای دیدن مطالب بیشتر در خصوص معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از خبرنگاران دیدن کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 94

به "آشپزخانه رویایی با نکته هایی کاربردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشپزخانه رویایی با نکته هایی کاربردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید