آزادراه قزوین - کرج مشمول دریافت عوارض پیمایش جهت خواهد بود

به گزارش بیست آمار، آزاد راه قزوین - کرج به صورت پایلوت مشمول دریافت عوارض براساس پیمایش راستا خودروها خواهد بود.

آزادراه قزوین - کرج مشمول دریافت عوارض پیمایش جهت خواهد بود

به گزارش بیست آمار به نقل از ایرنا، ابراهیم مبارک قدم، مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین افزود: سال گذشته برای کاهش هزینه سوخت و استهلاک خودروها در 2 آزادراه قزوین - کرج و قزوین - زنجان دریافت عوارض به صورت الکترونیکی انجام شد و این مساله نیز با توجه به حجم انبوه تردد در آزادراه های یاد شده که جزو پرترافیک ترین جهتهای کشور نیز محسوب می شوند، مورد استقبال نهاده شد.

وی ادامه داد: طی سال های اخیر و با شکل گیری مسکن مهر در ناحیه شهری مهرگان در کنار شهر محمدیه، یکی از دغدغه های مهم شهروندان آن، مساله پرداخت یکسان عوارضی آزادراه با خودروهایی که از تهران و کرج تردد می کردند، بود.

این مسئول با اشاره به اعتراض شهروندان ساکن حاشیه شهر قزوین واقع در این آزادراه، افزود: 26 آبان ماه سال گذشته به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور 2 پیشنهاد برای برطرف معضلات یاد شده ارائه شد که راه چاره نخست نصب دوربین عوارضی در جایی باشد که ارتباطات حومه شهر قزوین مشمول پرداخت عوارضی نگردد و دوم آن که در صورت امکان پذیر نبودن جا به جایی دوربین ها، حداقل پرداخت عوارض متناسب با میزان پیمایش جهت محاسبه گردد.

مبارک قدم ادامه داد: این موضوع مورد توجه معاونت حوزه آزادراه های شرکت ساخت و توسعه نهاده شد و جلساتی نیز در این رابطه برگزار و قرار شد جهت قزوین - کرج جزو جهتهایی باشد که پایلوت موضوع اخذ عوارض متناسب با پیمایش جهت در آن انجام گردد.

وی با بیان این که این موضوع همچنین در شورای تامین مسکن استان به اطلاع استاندار نیز رسیده، افزود: انجام این کار احتیاجمند فراهم شدن زیرساخت های مورد احتیاج جهت نصب دوربین در آزادراه است که در آینده نزدیک نیز در تمامی آزادراه های کشور اجرایی می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: ما به شدت پیگیر این موضوع به وسیله متولیان ذیربط هستیم تا حداقل جهت 15 کیلومتری قزوین - محمدیه را تا تعطیلات نوروزی سال جاری تحت پوشش این طرح بگذاریم.

استان قزوین دارای 6 هزار و 677 کیلومتر راه شامل 217 کیلومتر آزادراه، 328 کیلومتر بزرگراه، 230 کیلومتر راه اصلی، 564 کیلومتر راه فرعی است و از نظر آزادراه ها نیز رتبه سوم کشور را دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 52

به "آزادراه قزوین - کرج مشمول دریافت عوارض پیمایش جهت خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادراه قزوین - کرج مشمول دریافت عوارض پیمایش جهت خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید