کدهای بورسی با سفارشات نامتعارف محدود می شوند

به گزارش بیست آمار، به گزارش تجارت نیوز، مدیریت نظارت بازار و بازرسی شرکت فرابورس طی نامه ای به مدیران عامل شرکت های کارگزاری گفت: سرمایه گذاران و سهامداران شرکت ها هر روز اقدام به رصد دقیق و سفارشات معاملات و سایر اطلاعات منتشره می نمایند. در نتیجه نوع خاصی از سفارش گذاری که به نظر می رسد برای مقاصد غیرمعاملاتی مانند مخفی کردن مظنه های قابل مشاهده توسط کاربران برخط یا افرادی که از سایت ها استفاده می نمایند، وارد سامانه معاملاتی می گردد، اعتراضات متعددی از سوی کاربران به این شرکت منتقل شده که تا به امروز طی تماس تلفنی با مدیران معاملات و مدیران معاملات برخط موضوع طرح و برطرف می شد.

کدهای بورسی با سفارشات نامتعارف محدود می شوند

بر این اساس به منظور جلوگیری از ورود سفارشات نامتعارف از 21 دی تا 20 اسفند فایل سفارشات به شرکت های کارگزاری جهت اقدامات مندرج در نامه های پیشین ارسال می شد، اما با عنایت به تکرار موضوع توسط بعضی کدهای معاملاتی به منظور انجام اقدامات موثرتر پیشگیرانه این مدیریت در مورد افرادی که اقدام به تکرار کردند، تصمیم جدیدتری اخذ نموده که صدور دستور مقتضی در مورد آن مورد استدعا است لذا خواهشمند است:

1. در صورتی که سفارشات مشتری از ایستگاه معاملاتی با دسترسی برخط گروهی وارد سامانه معاملات شده، مقرر کنید ضمن ارائه هشدار به معامله گر مربوطه مستندات هشدار ارائه شده را حداکثر تا 2 روز کاری پس از تاریخ این نامه به این مدیریت ارسال نمایند.

2. در صورتی که مشتری از دسترسی برخط برای اقدامات مورد اشاره استفاده نموده طبق دو حالت زیر اقدام گردد.

الف. اگر مشتری برخط برای مرتبه اول مرتکب این اقدام شده باشد، وفق تبصره ماده 12 دستورالعمل اجرایی معاملات برخط، مقرر کنید تا زمان اخذ تعهد کتبی از وی، دسترسی مشتری به سفارش گذاری و انجام معامله در بازارهای فرابورس محدود شده و مستندات مربوطه شامل زمان محدود کردن دسترسی، تاریخ و ساعت؛ مستندات امضا شده تعهدنامه و زمان برطرف محدودیت، تاریخ و ساعت را حداکثر تا 2 روز کاری پس از اخذ تعهد کتبی و برطرف محدودیت به این مدیریت ارسال نمایند.

ب. اگر مشتری برخط دارای سابقه ارتکاب به چنین اقدامی باشد، وفق تبصره ماده 12 دستورالعمل اجرایی معاملات برخط، مقرر کنید تا اطلاع بعدی این مدیریت دسترسی مشتری به سفارش گذاری و انجام معامله در بازارهای فرابورس محدود شده و مراتب اعمال محدودیت مذکور حداکثر تا 2 روز کاری به این مدیریت ارسال گردد.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 304

به "کدهای بورسی با سفارشات نامتعارف محدود می شوند" امتیاز دهید

1 کاربر به "کدهای بورسی با سفارشات نامتعارف محدود می شوند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدهای بورسی با سفارشات نامتعارف محدود می شوند"

1 دیدگاه

محمد 26 خرداد 1399

برای مدیران فرابورس با این قوانین مسخرشون متاسفم..کسی بخاطر اینکه سفارششو بصورت ریز میخاد بفروشه باید تا ابد کد معاملاتیش بسته بشه بدون اینکه در نظر بگیرن امکان خرید سهمو اگه محدود میکنن حداقل امکان فروش رو بزارن تابشه سهمو فروخت و طرف حداقل پولشو بتونه از بورس دربیاره...هر چند اساس این قانون مسخرست و این محدودیت در فروش رو اگه میخوان بصورت ریز ارسال نشه میتونن از طریق کارگزاری با یه نرم افزار ساده اجرایی کنن.....

پاسخ به محمد
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید