کاهش نسبی التهاب قیمت گوشت در بازار

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران، منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با اشاره به اینکه التهاب بازار گوشت تا حدی فروکش کرده است، اظهار کرد: هفته گذشته شاهد افزایش قیمت در بازار گوشت بودیم که خوشبختانه از ابتدای این هفته قیمت دام و گوشت در بخش عمده کاهش داشته است.

کاهش نسبی التهاب قیمت گوشت در بازار

وی متوسط قیمت کنونی هر کیلو دام سنگین را 37 تا 38 هزار تومان و دام سبک را 45 تا 47 هزار تومان اعلام کرد و اضافه نمود: این درحالی است که در هفته گذشته قیمت هر کیلو دام سنگین 42 تا 45 هزار تومان و دام سبک 55 هزار تومان بود.

پوریان از انباشت گوشت در بازار خبر داد و گفت: با توجه به انباشت دام، دولت باید اقدام به خرید حمایتی دام یا صادرات گوشت کند.

رئیس شورای صادرکنندگان دام ادامه داد: با توجه به کاهش قیمت دام، نرخ هر کیلو لاشه گوساله در بخش عمده به 75 هزار تومان و گوسفند به 95 هزار تومان رسیده است، درحالیکه هفته گذشته قیمت هر کیلو لاشه گوساله 85 هزار تومان و لاشه گوسفند 100 هزار تومان بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه قیمت گوشت تا انتها سال افزایشی نخواهد داشت، گفت: افزایش قیمت زمانی اتفاق می افتد که تقاضا در بازار افزایش یابد یا دچار کمبود عرضه شویم که هیچ یک اتفاق نمی افتد.

پوریان جمعیت فعلی دام سبک را 70 میلیون راس گفت و اضافه نمود: تا انتها سال 15 میلیون راس باید کشتار و مصرف شود که به سبب آنکه تا انتها سال زمان زیادی وجود ندارد، امکان کشتار این میزان دام نیست و به علت حجم بالا باید اقدام به منجمد کردن جمعیت گوسفندی کشور کنیم.

رئیس شورای تامین کنندگان دام ادامه داد: در بخش گوساله تا انتها سال جمعیت کشتار 100 هزار راس است چرا که جمعیت سال آینده هم می رسد.

وی شرح داد: حدود 50 هزار تن گوشت منجمد از این میزان تولید می شود که با این وجود ذخایر آماده عرضه برای بازار داریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 892

به "کاهش نسبی التهاب قیمت گوشت در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش نسبی التهاب قیمت گوشت در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید