پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می نماید

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، در سال های اخیر پرندگان و جانداران مختلفی الهام بخش فراوری انواع ربات و پهپاد بوده اند. زنبور عسل از جمله این موجودات است که از توانایی بالایی برای پرواز در محیط های بسته و عبور از لابلای موانع برخوردار است و بدون برخورد از کنار آنها می گذرد.

پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می نماید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

پهپاد زنبور عسل فراوری شده توسط پژوهشگران استرالیایی می تواند شرایط و شکل ظاهری خود را برای پرواز در فضاهای تنگ تغییر دهد و این کار را به خوبی و متناسب با شرایط انجام می دهد. آنالیز ها نشان می دهد زنبورهای عسل علیرغم مغز کوچکی که دارند می توانند اطلاعات دریافتی از محیط اطراف را در حین پرواز به خوبی پردازش نمایند و بدن خود را برای عبور از موانع مختلف با شرایط موجود سازگار و هماهنگ نمایند. این توانایی به خصوص در زنبورهای عسل بیشتر است و آنها می توانند بدون برخورد با دیواره های یک تونل از درون آن عبور نمایند یا از فضاهایی عبور نمایند که از فاصله دو بال آنها باریک تر است.

زنبورهای عسل با اسکن چشمی شکاف های محیط اطراف و تهیه نقشه ای جامع در مغز خود می توانند بدنشان را برای عبور از یک حفره یا مانع پیچ و تاب بدهند و حالا همین اطلاعات الهام بخش فراوری یک ربات پرنده شده است.

این ربات نیز با مشاهده موانع به محاسبه شرایط محیطی می پردازد و سپس تصمیم می گیرد که برای عبور از آنها باید چه حالتی به خود بگیرد. محققان امیدوارند بعد از تکمیل آنالیز ها بر روی نمونه اولیه این ربات انواع بیشتری از آن را فراوری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 767

به "پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پهپاد زنبور عسل از دشوارترین موانع عبور می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید