جزیره جیمز باند در پوکت، تکه ای از بهشت تایلند (تور ارزان پوکت)

به گزارش بیست آمار، جزیره جیمز باند در پوکت الماس درخشان منطقه فانگ نگا بی (Phang Nga Bay) است که علیرغم زیباییش، برای اولین بار در فیلم معروف جیمز باند به نام مردی با اسلحه طلایی، دیده شد. با خبرنگاران همراه باشید تا درباره این جزیره منحصر بفرد بیشتر بدانید.

جزیره جیمز باند در پوکت، تکه ای از بهشت تایلند (تور ارزان پوکت)

برای سفر با تور ارزان پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای پوکت تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

جزیره معروف جیمز باند، در شهر زیبای پوکت در کشور تایلند نهاده شده است. یکی از متمایز نماینده ترین ویژگی های این جزیره از بقیه جزیره های پوکت، صخره های بزرگ آهکی آن است که به طور عمودی از دریای سبز زمردین، سر به بیرون آورده اند. فانگ نگا بی، منطقه ای به مساحت 400 کیلومتر مربع است و تقریبا 100 جزیره دیگر در آن قرار دارند که بیشترشان به خاطر زیبایی بی نظیر و یا شکل عجیبی که دارند، در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده اند. از سال 1974 که این جزیره در فیلم جیمز باند نشان داده شد، به یکی از جاذبه های گردشگری مورد توجه در این کشور تبدیل شده است.

خوشبختانه، این جزیره زیر نظر حفاظت پارک ملی است و هیچ قایقی از هیچ نوعی، به خاطر موقعیت متزلزل آن (در قسمت بالایی بسیار پهن است و در قسمت پایین، باریک) اجازه نزدیک شدن بیش از اندازه به جزیره را ندارد و بنابراین برترین راه تماشا این جزیره به وسیله قایق های کوچک و یا ساحل کوچک Khao Phing kan است. در قسمت شرقی شلوغ این ساحل هم، راهروهای کوچک زیادی پر از فروشنده وجود دارد که در صورت تمایل می توانید سوغاتی های خاصی را از آنها بخرید.

Khao Phing Kan - ساحل کو تاپو

یکی دیگر از قدرت های نمادین زیبایی این منطقه، ساحل کو تاپو Kao Phing kan است. در واقع این ساحل، یک صخره بسیار بلند است که تعداد زیادی غار کوچک در دل خود دارد. تماشا همه این غارهای استلاکتیت شگفت انگیز علاوه براینکه بسیار هیجان انگیز است، سرگرم نماینده نیز خواهد بود. بعد از آن می توانید سفرتان را به سمت جزیره ناکا برای شنا در آب های آبی کریستالی ادامه دهید و از ساحل زیبای آن با درختان نارگیل سبز ساحل لذت ببرید.

برترین بخش جزیره جیمز باند تایلند، گیاهان و جانوران آن است. جنگل های حرا و فراوانی حیات دریایی آن را برای انبوه گردشگر هایی که از این جزیره تماشای بازدید می نمایند؛ مجذوب کننده تر نموده است. فعالیت های مورد علاقه در جزیره جیمز باند بعلاوه شامل گشت و گذار در اطراف جزایر و غارها به وسیله یک قایق تندرو یا یک قایق دم بلند است. استراحت در قایق یا شنا در آب های آرام نیز یکی دیگر از کارهای مورد علاقه گردشگر ها در این منطقه پوکت است.

قسمت اعظم جزیره جیمز باند پوشیده از درختچه های آهکی برگریز و درختان همیشه سبز است. بعضی از گیاهان، مانند پاندانوس، سیکاد، و سرخوشی روی صخره های تقریباً بدون خاک رشد می نمایند، مانند صخره های کو تا پو، که با ریشه های خود در شکاف های متعدد نفوذ نموده و با آب باران زنده می مانند.

عمق کم آب، دمای گرم و پایدار و تامین مواد مغذی غنی از جنگل های حرا و رودخانه های متعددی که به خلیج فانگ نگا می ریزند، منجر به فراوانی پلانکتون ها و دیگر موجودات زنده دریایی می گردد. جزیره جیمز باند میزبان 26 گونه از خزندگان، 24 گونه ماهی، 14 گونه میگو، 15 گونه خرچنگ و 16 گونه کوسه و ماهی شکارچی است.

این موارد را در خصوص جزیره جیمز باند بدانید

این منطقه، یک جای عالی برای کشتی رانی و قایق رانی است و بیشتر تورهایی که به مقصد جزیره جیمز باند هستند در کنارشان، بازدید از جزایر معروف دیگر را با توقفی در Koh Panyee برای صرف ناهار با غذای دریایی در برنامه دارند. Koh Panyee یک دهکده ماهی گیری مسلمان نشین است که تقریبا در نزدیکی همین منطقه واقع شده است. در حین بازدید از این منطقه ها با چشم اندازهای بسیار زیبایی روبرو می شوید و می توانید عکس های ماندگاری را بگیرید. اگرچه شرکت هایی که تور را برگزار می نمایند، ممکن است کیف های پلاستیکی دستی ای را برای جلوگیری از خیس شدن دوربین بهتان بدهند اما برترین کار، همراه آوردن یک کیف ضد آب است.

اطلاعات بازدید از جزیره جیمز باند

ساعات فعالیت: همه مواقع سال. از دسامبر تا مارس زمان ایده آل برای بازدید از جزیره جیمز باند است.

محل قرار گیری: فانگ نگا بی. اگر بخواهید از این جزیره تماشا کنید می توانید از 2 راه اقدام کنید: یا از سمت فانگ نگا حرکت کنید و یا از جزیره پوکت سفر رویایی تان را به سمت این جزیره آغاز کنید.

نکات مثبت درباره جزیره جیمز باند

  • این جزیره در خلیج فانگ نگا واقع شده است و این سفر دریایی از جزیره پوکت در میان صخره های آهکی خارق العاده نفس گیر و هیجان انگیز است.
  • خود جزیره بسیار تماشای است. یک جاذبه بسیار طبیعی و یک فرصت عالی برای عکاسی است.
  • سفر به این جزیره می تواند بخشی از یک سفر یک روزه زیبا به خلیج افسانه ای Phang Nga باشد که معمولاً شامل صرف ناهار در دهکده شناور شگفت انگیز Koh Panyi است.
  • می توانید اندازهی ماهی مرکب خشک شده خوشمزه (Pla Mook Yang) بخرید و میل کنید؛ البته در صورتی که طرفداری امتحان کردن غذای های محلی در مسافرت باشید.

نکات نه چندان مثبت

  • جزیره جیمز باند یک جاذبه گردشگری بزرگ است و این مکان مملو از فروشندگانی است که انواع سوغاتی ها را می فروشند.
  • این مکان در فصل اوج مسافرت، شلوغ می گردد و با تعداد زیادی قایق دم بلند و افراد زیادی که در مقابل صخره ژست گرفته اند روبرو خواهید شد.

نام واقعی جزیره

جزیره جیمز باند کو تاپو نامیده می گردد که در زبان تایلندی به معنای جزیره میخ یا سنبله است. این جزیره متعلق به گروهی از جزایر به نام Khao Phing kan است که در زبان تایلندی به معنای جزیره ای با تپه های متمایل به هم است. این نام بیانگر طبیعت منطقه ای است که از جزایر متصل نماینده تشکیل شده است.

منشا کو تاپو داستان اسطوره ای جالبی دارد. طبق افسانه ها، یک ماهیگیر در آب هایی که امروزه جزیره صخره ای در آن واقع شده است ماهی می گرفت. این ماهیگیر هر روز اندازه زیادی ماهی صید می کرد، اما یک روز تنها چیزی که با تورش صید کرد یک تکه میخ بود. او میخ را دوباره داخل آب انداخت، اما وقتی تورش را پرتاب می کرد، دوباره آن را می گرفت - بدون اینکه ماهی صید کند. او با عصبانیت با یک جسم نوک تیز با تمام قدرت به میخ کوبید که منجر به بالا آمدن صخره ای به نام کو تاپو شد.

البته علم شرح متفاوت و منطقی تری دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

سنگ های آهکی

جزیره جیمز باند در خلیج فانگ نگا واقع شده است، که ظاهراً ساخت سنگ آهکی آن را شرح می دهد، با توجه به اینکه خلیج دارای چندین سازنده آهکی دیگر است که از دریا برمی خیزند.

این جزیره 20 متر ارتفاع دارد و قطر آن در پایین 4 متر و در بالا 8 متر است. اعتقاد بر این است که این جزیره از کارست های برج آهکی ساخته شده است که در دوره پرمین یعنی حدود 250 میلیون سال پیش شکل گرفته است. تصور می گردد که این منطقه یک صخره بوده و به علت حرکات تکتونیکی، صخره تخریب شده و چندین قسمت آن در آب ها پراکنده شده است. عناصری مانند باد، جریان های آب، امواج و جزر و مد در نهایت باعث فرسایش صخره ها و ایجاد اشکال عجیب و غریب شدند که کو تاپو یکی از این تشکیلات است.

این جزیره صخره ای در 40 متری ساحل یکی از دو جزیره اصلی خائو فینگ کان واقع شده است.

افزایش محبوبیت جزیره منجر به محدودیت های گردشگری شد

بلافاصله پس از فیلم جیمز باند در سال 1974، کو تاپو به صورت محاوره ای به جزیره جیمز باند تغییر نام داد تا تشخیص این جزیره برای مردم محلی و گردشگران آسان تر گردد. گردشگران آغاز به هجوم به مکان مشهور فیلم کردند و به تدریج آب را با زباله های خانگی آلوده کردند.

در سال 1981، این جزیره در منطقه حفاظت شده دریایی پارک ملی دریایی Phang Nga نهاده شد و به این ترتیب اقدامات برای حفاظت از جزیره آغاز شد.

در سال 1998، نزدیک شدن قایق های گردشگری به جزیره ممنوع شد تا از فرسایش سنگ های آهکی جلوگیری نمایند، زیرا در نهایت می تواند منجر به فروپاشی جزیره گردد.

آب و هوای منطقه

این منطقه دارای آب و هوای گرمسیری موسمی است که با بارش های مکرر و دمای پایدار تعیین می گردد. بر اساس داده های جمع آوری شده بین سال های 1961 و 1990، میانگین تعداد روزهای بارانی 189 روز در سال است که 3560.5 میلی متر (140.18 اینچ) بارندگی را به ارمغان می آورد که بیشترین اندازه بین ماه های می تا اکتبر است. دما بین 23 درجه سانتیگراد (73 درجه فارنهایت) و 32 درجه سانتیگراد (90 درجه فارنهایت) متغیر است و میانگین رطوبت نسبی 83٪ است.

تور جزیره جیمز باند

در طول تور جزیره جیمز باند از تعدادی مکان های زیبا تماشا خواهید کرد. سفر با قایق به جزایر مختلف با صخره های بیش از حد رشد نموده و از آب سبز زمردی خارج می شوند از نظر سورئالیستی بسیار زیبا است! در صخره ها تورفتگی هایی وجود دارد که می توانید با کایاک وارد آن ها شوید و سر از یک جنگل کوچک دربیاورید. تجربه ای که به راحتی فراموش نخواهید کرد! جزایری که اغلب از آن ها در تورهای جزیره جیمز باند بازدید می گردد عبارتند از: Koh Panyee، Hong Island، Koh Thalu Ok، Naka Island و Koh Panak.

البته در طول تور جزیره جیمز باند شما بعلاوه از جزیره جیمز باند با صخره خاص آن در آب تماشا خواهید کرد. ناهار اغلب در جزیره Koh Panyee است و پس از آن وقت دارید تااین روستای خاص را کشف کنید.

بعضی از تورهای جیمز باند نیز از یک جزیره آرامش بخش یا مکان های دیگری بازدید می نمایند که می توانید در آن کایاک سواری کنید. بیشتر تورها کم و بیش یک مسیر را دنبال می نمایند، اما تورهای خصوصی یا تورهای با مقیاس کوچک نیز وجود دارند که فضای بیشتری را برای خواسته های شخصی ارائه می دهند. اینکه از کدام جزیره بازدید می کنید به جزر و مد، محل سوار شدن و مدت زمان تور نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، بیشتر غارها را فقط می توان در هنگام جزر بازدید کرد.

بازدید از جزیره Koh Thalu بخشی از تور جزیره جیمز باند است. این جزیره مملو از غارهای مخفی، جنگل های حرا و تالاب های مخفی است که با کایاک آن ها را کشف خواهید کرد. وقتی در حال گشت و گذار در آب های زمردی رنگ هستید، لازم نیست خودتان کاری انجام دهید، زیرا شخصی در کایاک جلوی شما پارو می زند. برای ورود به بعضی از غارها باید کاملا صاف دراز بکشید تا بتوانید از زیر دهانه عبور کنید!

اگر موارد فوق برای شما بیش از حد خیلی هیجان انگیز است، می توانید تور جزیره جیمز باند را بدون کایاک سواری رزرو کنید. اما اگر می خواهید کایاک سواری کنید، حتما قبل از حرکت آنالیز کنید که چه امکاناتی وجود دارد. تور کایاک سواری حدود نیم ساعت طول می کشد و اگر نمی خواهید کایاک سواری کنید می توانید منتظر قایق های بزرگ جلوی غار در آب باشید.

در تور کایاک شما به جزیره جیمز باند نیز می روید اما تاکید بیشتر بر روی کایاک سواری است. با یک قایق شما را به مقصد نزدیک می نمایند و پس از آن وارد کایاک می شوید. از جزیره هنگ هم تماشا خواهید کرد. این جزیره به خاطر غارهای زیبا و تالاب های پنهانش شناخته شده است. بعلاوه Koh Pa Nak جایی که با کایاک به داخل غار تاریک خفاش می روید، در طول تورهای کایاک جزیره جیمز باند بسیار مورد بازدید قرار می گیرد. امکان سفرهای کامل یا نیم روزه وجود دارد.

جمع بندی درباره جزیره جیمز باند

جزیره جیمز باند با نام محلی Khao Phing Kan در 25 کیلومتری شمال شرقی جزیره پوکت و در خلیج فانگ نگا واقع شده است. این سازند سنگ آهکی غیرعادی یکی از مکان هایی است که همیشه لیست تماشای های پوکت خود دارند. نظرات مثبت و منفی در خصوص این جزیره نمادین وجود دارد، و بیشتر آنها موجه هستند، اما به هر حال این جزیره مکانی شگفت انگیز است و که هر ساله میزبان گردشگران متعددی از سراسر دنیا است.

منبع: الی گشت
انتشار: 8 بهمن 1401 بروزرسانی: 8 بهمن 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1616

به "جزیره جیمز باند در پوکت، تکه ای از بهشت تایلند (تور ارزان پوکت)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره جیمز باند در پوکت، تکه ای از بهشت تایلند (تور ارزان پوکت)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید