شرایط دما و بارش استان تهران در پاییز

به گزارش بیست آمار، مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: بارش طی آبان ماه در این استان کمتر از حد نرمال و دما در شرایط نرمال یا نیم درجه بیشتر از آن پیش بینی می گردد.

شرایط دما و بارش استان تهران در پاییز

مجتبی جلالی در مصاحبه با ایسنا اضافه نمود: میانه بارش بلند مدت آبان ماه در ایستگاه های آبعلی 60 میلیمتر، ژئوفیزیک 33.5 میلیمتر، چیتگر 32.5 میلیمتر، فرودگاه مهرآباد 24.7 میلیمتر و ورامین 19 میلیمتر بوده است.

به گفته وی میانه بارش در استان تهران طی آذر و دی در حد نرمال پیش بینی می گردد.

مدیرکل هواشناسی استان تهران با اشاره به دمای این استان اظهارکرد: دمای استان تهران طی آبان ماه در حد نرمال یا نیم درجه بالاتر از حد نرمال و طی آذر و دی ماه حدود نیم درجه بالاتر از نرمال خواهد بود.

وی اضافه نمود: دمای نرمال استان تهران طی آبان ماه در بلندمدت برای ایستگاه های ورامین 15 درجه سانتیگراد، چیتگر 14 درجه سانتیگراد، ایستگاه ژئوفیزیک 13.8درجه سانتیگراد، فرودگاه مهرآباد 13.5 درجه سانتیگراد، فیروزکوه 7.2 درجه سانتیگراد و ایستگاه آبعلی 5.6 درجه سانتیگراد بوده است.

جلالی در سرانجام اظهار داشت: نواحی جنوبی استان تهران هم گرم تر هستند و هم بارش کمتری دارند این در حالیست که آبعلی و فیروزکوه در شرق سردترین و پربارش ترین نقاط استان محسوب می شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1285

به "شرایط دما و بارش استان تهران در پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دما و بارش استان تهران در پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید