نوشیدنی که چربی شکمی را کاهش می دهد

به گزارش بیست آمار، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد مصرف نوعی از نوشیدنی می تواند به کاهش چربی بدن و شکم افراد کمک کند.

نوشیدنی که چربی شکمی را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بیست آمار به نقل از هندوستان تایمز، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد قهوه می تواند به زنان در کاهش چربی شکم کمک کند.

محققان در پژوهش های اخیر خود دریافتند، مصرف روزانه قهوه می تواند به افراد به ویژه زنان در کاهش کل چربی بدن و همچنین چربی های شکمی کمک کند.

تحقیقات جدید حاکی از آن است که نوشیدن روزانه چند فنجان قهوه ممکن است فقط کلید کاهش وزن زنان باشد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا اخیراً یک سنجش آزمایشات بهداشتی و تغذیه ای را برگزار کرده که در آن تأثیر نوشیدن قهوه را هم در درصد چربی کل بدن و هم در چربی شکم زیر نظر قرار داده است.

پس از بررسی دقیق تأثیر کافئین بر چربی بدن در زنان و مردان ، تعیین شد که قهوه به توانایی بدن زنان برای سوزاندن چربی واکنش نشان داده است.

پس از تجزیه و تحلیل داده ها همچنین تعیین شد که زنان در سنین مختلف که روزانه دو تا سه فنجان قهوه می نوشند، میزان افت چربی کل بدن را 2.8 درصد گزارش کردند.

از طرف دیگر، تأثیر نوشیدن قهوه بر درصد چربی بدن مردان به طور قابل توجهی کمتر بود. براساس یافته های این تحقیق که در مجله تغذیه منتشر شد، مردان 20 تا 44 ساله که روزانه دو یا سه فنجان قهوه می نوشند، فقط 1.3 درصد چربی کل و 1.8 درصد چربی شکمی را از دست دادند.

لی اسمیت، یک پژوهشگر ارشد از دانشگاه آنگلیا گفت: تحقیقات ما نشان می دهد که ممکن است ترکیبات زیست فعالی در قهوه به غیر از کافئین وجود داشته باشد که وزن را تنظیم می کند و به طور بالقوه می تواند به عنوان ترکیبات ضد چاقی مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 436

به "نوشیدنی که چربی شکمی را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوشیدنی که چربی شکمی را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید