مجسمه هایی 2300 ساله در یک گرمابه کشف شد

به گزارش بیست آمار، باستان شناسان با کاوش در ایتالیا مجموعه بزرگی از مجسمه های سالم برنزی را در گرمابه ای طبیعی و مجلل کشف کردند.

مجسمه هایی 2300 ساله در یک گرمابه کشف شد

باستان شناسانی که در ایتالیا مشغول کاوش بودند بیش از 20 مجسمه برنز باستانی و سالم را در حمام آب گرم واقع در ناحیه توسکانی کشف نموده اند.

این مجسمه ها در جریان کاوش های باستان شناسی پیدا شده اند که از سال 2019 در میان ویرانه ها و گل ولای های یک گرمابه باستانی شروع شده است.

قدمت 24 مجسمه ای که بخش هایی از آن ها در گِل فرو رفته بود، به حوالی دو هزار و 300 سال قبل می رسد و باستان شناسان آن را یک اکتشاف استثنائی دانسته اند.

مجسمه یک مرد جوان و مجسمه هایجیا، الهه تندرستی در اساطیر یونان باستان که یک مار به دورِ دستِ او پیچیده است، از جمله آثار کشف شده در این مکان به شمار می آید.

کاوشگران بعلاوه مجسمه برنزیِ آپولون، یکی از ایزدان مهم در اساطیر یونان و ساکن المپ را نیز کشف نموده اند.

کارشناسان معتقدند اتروسکی ها این گرمابه ها را در قرن سوم پیش از میلاد در استان سیه نا کنونی، واقع در ناحیه توسکانی کشور ایتالیا بنا نموده اند.

باستان شناسان علاوه بر این 24 مجسمه برنزی که پنج مورد از آن ها در ابعاد بلندتر از یک متر ساخته شده اند، پنج هزار سکه از جمله حکاکی های اتروسکی و لاتین نیز کشف نموده اند. گمان می رود بازدیدکنندگان از این گرمابه ها به امید اقبال خوب و سلامتی، سکه هایی را درون حمام پرتاب می کردند.

بر اساس آنالیز اولیه، این 24 مجسمه که گمان می رود به وسیله صنعتگران محلی در فاصله قرن دوم تا اول پیش از میلاد ساخته شده اند، این فرضیه مطرح شده است که مجسمه ها و سایر پیشکش های کشف شده، در ابتدا به خانواده های اشراف زاده رومی و اتروسکی و حتی امپراتوران رومی تعلق داشته است.

کاوش در این مکان از بهار سال آینده از سر گرفته می گردد و در زمستان پیش رو نیز تحقیقات درباره آثار تاریخی کشف شده ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید

منبع : ایسنا

خبرنگاران وب گردی اخبار داغ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 آبان 1401 بروزرسانی: 19 آبان 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1578

به "مجسمه هایی 2300 ساله در یک گرمابه کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجسمه هایی 2300 ساله در یک گرمابه کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید