قیمت شیرینی در کردستان افزایش نیافته است

به گزارش بیست آمار، خبرنگاران/کردستان رئیس اتحادیه قنادان در کردستان گفت: قیمت تمام شده شیرینی بالاتر از قیمت فروش آن است اما به دلیل اینکه قیمت شیرینی تابع نرخ بندی بازار است، نرخ شیرینی با همان قیمت سال گذشته به فروش می رسد.

قیمت شیرینی در کردستان افزایش نیافته است

مظفر ارج امروز(25آذر) در گفت وگو با بیست آمار، با توجه به شرایط بازار شیرینی و آجیل در شب یلدا، اظهار کرد: کمبودی در زمینه شیرینی برای شب یلدا نداریم و انواع شیرینی در قنادی های کردستان تامین است و در این راستا نگرانی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت شیرینی افزایش پیدا ننموده است، اضافه نمود: قیمت تمام شده شیرینی بالاتر از قیمت فروش آن است اما به دلیل اینکه قیمت شیرینی تابع نرخ بندی بازار است، لذا نرخ شیرینی با همان قیمت سال گذشته به فروش می رسد.

رئیس اتحادیه قنادان در کردستان، اعلام کرد: در شب یلدا معمولا مردم از شیرینی گردویی، نارگیلی، دانمارکی خریداری می نمایند.

ارج، تعداد واحدهای قنادی مستقر در سنندج را 100 واحد عنوان و ذکر کرد: از این تعداد 80 واحد درجه یک، تعداد 13 واحد ممتاز و مابقی درجه دوم هستند.

وی با اشاره به اینکه قیمت بادام ایرانی افزایش داشته است، گفت: قیمت آجیل و خشکبار نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

وی از مردم استان در خواست کرد: شیرینی را نزدیک شب یلدا خریداری نمایند چرا که بعضی از افراد چند روز زودتر شیرنیی را فراهم نموده و بعد از شب یلدا از کهنگی شیرینی از قنادی ها گله مندی می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 12

به "قیمت شیرینی در کردستان افزایش نیافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت شیرینی در کردستان افزایش نیافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید