فخری: مطمئناً در 3 تا 4 رشته دیگر هم سهمیه المپیک خواهیم گرفت، تعویق بازی ها نمی تواند به سود یا ضرر کشوری باشد

به گزارش بیست آمار، رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی گفت: تا به امروز در 11 رشته ورزشی سهمیه به دست آورده ایم و مطمئناً در سه تا چهار رشته ورزشی دیگر هم کسب سهمیه خواهیم کرد.

فخری: مطمئناً در 3 تا 4 رشته دیگر هم سهمیه المپیک خواهیم گرفت، تعویق بازی ها نمی تواند به سود یا ضرر کشوری باشد

به گزارش خبرنگاران، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی درباره شرایط تیم های ملی کشورمان برای حضور در المپیک پیش رو گفت: تا به امروز ورزشکاران کشورمان پیروز شده اند که 52 سهمیه را در بازی های المپیک پیش رو کسب کنند. این تعداد سهمیه نسبت به سال های گذشته عدد خوبی است. کاروان ورزشی کشورمان به دنبال کسب 12 تا 18 سهمیه است که برنامه ریزی های لازم هم در این خصوص اجرا شده است. امیدواریم که حداقل در سه رشته ورزشی دیگر کسب سهمیه کنیم. تا به امروز در 11 رشته ورزشی سهمیه به دست آورده ایم و مطمئناً در سه تا چهار رشته ورزشی دیگر هم کسب سهمیه خواهیم کرد و به عددی که مدنظر کاروان ورزشی کشورمان است، می رسیم.

وی در پاسخ به این پرسش که پیش بینی شما از المپیک پیش رو چیست و آیا وقفه ای که به وجود آمد به نفع ما شد، شرح داد: سال گذشته سه مدال آور اصلی ورزش کشورمان یعنی حسن یزدانی، حمیده عباسعلی و سهراب مرادی در آسیب دیدگی بسیار شدید و جراحی بودند. در آن زمان اعلام شد تعویق بازی ها اتفاق خوبی بود، اما ما رسماً اعلام کردیم که به هیچ عنوان نمی تواند به نفع یا ضررمان باشد، چراکه ممکن است این اتفاق سال آینده برای ورزشکاران دیگر رخ دهد که این اتفاق هم افتاد. تعدادی از ستارگان ما بعضاً دچار آسیب دیدگی های شدید شدند. این مسئله ای است که فقط گریبانگیر کشور ما نیست. به طبع تعویق بازی ها نمی تواند به سود یا ضرر هر کشوری باشد.

فخری که با برنامه صبح و ورزش رادیو ورزش گفت وگو می کرد، ادامه داد: البته از این منظر که فرصتی برای تمرین بیشتر جهت آمادگی بالاتر نصیب رشته های ورزشی شد، نمی توان چشم پوشی کرد. مطمئناً ورزشکاران وقت خوبی برای تمرین پیدا کردند و تمرینات خوبی هم داشته اند.

رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی گفت: به طور رسمی از مرداد سال جاری تمرینات را در تمام رشته های ورزشی شروع کردیم. اجازه برگزاری اردوهای ملی به صورت قرنطینه از وزارت بهداشت گرفته شد و با رعایت پروتکل های بهداشتی، قهرمانان شروع به تمرین کردند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 984

به "فخری: مطمئناً در 3 تا 4 رشته دیگر هم سهمیه المپیک خواهیم گرفت، تعویق بازی ها نمی تواند به سود یا ضرر کشوری باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فخری: مطمئناً در 3 تا 4 رشته دیگر هم سهمیه المپیک خواهیم گرفت، تعویق بازی ها نمی تواند به سود یا ضرر کشوری باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید