شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید

به گزارش بیست آمار، رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به نظارت های این سازمان بر فرآیند فراوری شیر و شرکت های پاستوریزه سازی آن، تاکید نمود که نخوردن و حذف شیر از سبد غذایی مردم، بسیار بسیار خطرناک تر از خطر آفلاتوکسین است.

شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید

به گزارش بیست آمار به نقل از ایسنا دکتر محمدرضا شانه ساز با اشاره به مباحثی مبنی بر وجود سم آفلاتوکسین در شیر، گفت: مردم مطمئن باشند که سازمان غذا و دارو در این زمینه نظارت های لازم و کافی را بر فرآیند فراوری شیر و شرکت های پاستوریزه سازی شیر انجام می دهد؛ به طوری که قبل از فراوری، در حین فراوری، بعد از فراوری و در زمان خروج و هم در زمان توزیع شیر در بازار مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرد و اعداد و ارقامی که طی این چند روز برای وجود آفلاتوکسین در شیر اعلام شده است، اصلا صحت ندارد.

وی با بیان اینکه استاندارد ما برای آفلاتوکسین شیر 0.1 میکروگرم در کیلوگرم است، اضافه نمود: این درحالیست که استانداردهای آمریکا در این زمینه بسیار بالاتر از ما است، اما استانداردهای اروپایی هم پایین تر از این عدد است. استاندارد ما چیزی بین این دو استاندارد است.

5 باور رایج درباره شیرهای با ماندگاری بالا

شانه ساز با بیان اینکه مردم نگران سلامت شیر نباشند و حتما شیر مصرف نمایند، تاکید نمود: مردم حتما باید خوردن شیر را در برنامه غذایی شان قرار دهند؛ چراکه خطر شیر نخوردن بسیار بسیار بیشتر از آفلاتوکسین است.

وی تاکید نمود: حذف شیر از سبد غذایی روزانه قطعا آسیب زا است. حتی باید توجه کرد که خطراتی که بر اثر خوردن شیر به میزان بسیار زیاد مطرح می گردد و در همه جهان هم وجود دارد، احتمالی است. بنابراین هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که یک خطر قطعی را با یک خطر احتمالی عوض کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 117

به "شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید