دور نو رقابت AppGallery با مارکت های مطرح

به گزارش بیست آمار، هوآوی گفت برای رشد هرچه سریع تر فروشگاه نرم افزاری تازه خود یعنی AppGallery تا صد درصد از درآمد اپلیکیشن ها و بازی ها را به توسعه دهندگان اختصاص خواهد داد.

دور نو رقابت AppGallery با مارکت های مطرح

فروشگاه نرم افزاری هوآوی یا AppGallery در حال حاضر سومین مارکت نرم افزاری بزرگ دنیا به تعداد میرود. این در حالی است که رقبای این فروشگاه نرم افزاری، نام هایی نظیر پلی استور گوگل و اپ استور اپل هستند که سابقه سال ها حضور در بازار را در کارنامه دارند.

به دلیل محدودیت هایی که از سوی دولت آمریکا جهت جلوگیری از پیشرفت سریع هوآوی وضع شد، هوآوی هم به سمت توسعه فروشگاه نرم افزاری اختصاصی خود رفت. این شرکت از روش های متفاوتی استفاده کرده تا کاربران و البته توسعه دهندگان را به استفاده از این فروشگاه نرم افزاری و توسعه عناوین پرطرفدار برای آن تشویق کند. یکی از این روش ها به کارگیری فرمولی مجذوب کننده برای تقسیم کردن درآمد حاصل از توسعه اپلیکیشن ها با توسعه دهندگان است.

البته این طرح شرایط مخصوص به خود را دارد. به نام نمونه اعتبار آن 24 ماه از زمان تایید توافق نامه از طریق توسعه دهنده است و میزان درآمد هم به نوع اپلیکیشن بستگی دارد.

به نام مثال در دسته اپلیکیشن های آموزشی، میزان درآمد از اولین ماه تا ماه دوازدهم به طور کامل یعنی 100 درصدی به توسعه دهنده اختصاص خواهد یافت و از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم 90 درصد از درآمد به توسعه دهنده و ده درصد به هوآوی تعلق می گیرد. هوآوی اعلام کرده در شرایط استاندارد این تقسیم درآمد 80 به 20 به سود توسعه دهنده است.

در بخش توسعه بازی های ویدئویی هم در بازه زمانی ماه اول تا دوازدهم 85 درصد از درآمد به توسعه دهنده و 15 درصد به هوآوی اختصاص خواهد یافت. از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم باز هم همین روال طی خواهد شد. هوآوی تقسیم درآمد استاندارد یعنی بدون احتساب شرایط یادشده و پس از گذشت دو سال را 70 به 30 به سود توسعه دهنده اعلام کرده است.

در دسته های دیگر نظیر اپلیکیشن های چندرسانه ای، ابزار، ارتباطات، کتاب، عکاسی، غذا و نوشیدنی، مسافرت و مسیریابی و... باز هم از ماه اول تا دوازدهم درآمد کامل متعلق به توسعه دهنده است و از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم 85 درصد به توسعه دهنده و 15 درصد به هوآوی تعلق خواهد گرفت. در شرایط استاندارد 70 درصد درآمد نصیب توسعه دهنده شده و هوآوی تنها 30 درصد از درآمد را برمی دارد.

با این اوصاف به جز دسته بازی های ویدئویی تقریباً در تمام بخش ها توسعه دهنده در اولین سال عرضه اپلیکیشن تا 100 درصد درآمد را در اختیار دارد. با خاتمه بازه دو ساله عرضه اپلیکیشن در AppGallery توزیع درآمد بین هوآوی و توسعه دهنده، به ترتیب 30 به 70 خواهد بود.

گوگل و اپل از تمام اپلیکیشن ها در فروشگاه های نرم افزاری خود درآمد 30 درصدی را برداشته و 70 درصد را به توسعه دهنده می دهند.

سال گذشته میلادی Epic Games از قراردادن بازی محبوب خود یعنی Fortnite در پلی استور گوگل جلوگیری کرد؛ زیرا به گفته مسئولان این شرکت گوگل باید سهمی کم تر از 30 درصد از درآمد حاصل از فروش این بازی بر می داشت. Epic Games با توسعه فروشگاه آنلاین بازی مخصوص به خود 88 درصد را به توسعه دهنده و 12 درصد را به نام سهم خود اختصاص داده است.

به نظر می رسد هوآوی بتواند با این راهبرد برنامه نویسان زیادی را جذب AppGallery کند و می توانیم در آینده منتظر موفقیت بیشتر این فروشگاه نرم افزاری باشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1217

به "دور نو رقابت AppGallery با مارکت های مطرح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دور نو رقابت AppGallery با مارکت های مطرح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید