خودروهای خودران باهوش تر می شوند ، همکاری دیپ مایند و وایمو بر اساس نظریه تکامل داروین

به گزارش بیست آمار، شرکت دیپ مایند با همکاری وایمو در حال توسعه فناوری های خودران است. بر اساس طرح تازه شرکت دیپ مایند قرار است خودروهای گوگل نسبت به گذشته بسیار دقیق تر مشخص مسیر نموده و ابعاد را تشخیص دهند.

خودروهای خودران باهوش تر می شوند ، همکاری دیپ مایند و وایمو بر اساس نظریه تکامل داروین

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شرکت دیپ مایند به عنوان زیرمجموعه ای از شرکت گوگل، برای توسعه خودروهای خودران کوشش می نماید.

بر اساس اطلاعاتی که از سوی شرکت وایمو منتشر شده است، این شرکت در پی یک روش مبتنی بر هوش مصنوعی است که با الهام از نظریه تکامل چارلز داروین طراحی شده است.این تکنیک نو توانایی این موضوع را دارد که حرکات خودروها و افراد را پیشبینی نموده و نرخ اشتباهات تشخیص عبور عابران پیاده را بیست و چهار درصد کاهش داده است.

درواقع هر دو شرکت وایمو و دیپ مایند متعلق به شرکت آلفابت هستند. همانطور که می دانید آلفابت شرکت مادر گوگل نیز محسوب می گردد. دیپ مایند شرکتی است که در حوزه هوش مصنوعی فعالیت می نماید. شرکت وایمو نیز در حوزه خودروهای خودران بر تکنولوژی رانندگی خودران متمرکز شده است و اخیرا در کالیفرنیا مجوز سفر با خودرو خودران را تایید نموده است.

دیپ مایند در وبلاگ خود نوشته است در حال همکاری با وایمو برای توسعه نوعی نو از هوش مصنوعی است که با الهام از نظریه تکامل توسعه داده شده است. این آموزش مبتنی بر جمعیت به طور اختصاریPBT)) نامیده می گردد، این تکنیک شامل جمع آوری شبکه های عصبی و قرار دادن این شبکه ها برابر یکدیگر می گردد. این شبکه ها امکان جهش و یکپارچه سازی نیز دارند.

این تکنیک از سال 2017 در دیپ مایند در حال توسعه است. کاربردهای اولیه این تکنیک شامل افزایش توانایی رباتهای بازیکن بود. به خصوص رباتهایی که در انواع بازی ها مشارکت داشتند. جویس چن، مهندس نرم افزار وایمو که این پروژه را رهبری می نماید در این خصوص می گوید: تیم ما در کوشش است اقدام به بهبود وظایفی مانند تشخیص عابران پیاده، دوچرخه سواران و موتورسیکلت ها، خطوط بزرگراه ها، پوشش گیاهان و جاده ها کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1401 بروزرسانی: 26 آذر 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1592

به "خودروهای خودران باهوش تر می شوند ، همکاری دیپ مایند و وایمو بر اساس نظریه تکامل داروین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودروهای خودران باهوش تر می شوند ، همکاری دیپ مایند و وایمو بر اساس نظریه تکامل داروین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید