خدمات رایگان فرودگاه ها ، 10 خدمتی که در فرودگاه ها رایگان هستند

به گزارش بیست آمار، هرچه مقدار سفرهای هوایی بیشتر میشود، فرودگاهها مجهز تر میشوند. درگذشته فرودگاهها تنها شامل باند پرواز، سالن انتظار و سالن ترانزیت مسافر و یکی دو ساختمان دیگر میشد اما هرچه پروازهای هوایی توسعه بیشتری پیدا کرد، فرودگاهها بزرگتر شدند و با توسعه فرودگاهها، امکانات موجود در آنها نیز توسعه پیدا کرد. اغذیه فروشی ها، روزنامه فروشی ها، مغازه های خرید یادگاری و سوغاتی، اسباب بازی فروشی ها و حتی زمین های بازی برای مسافرینی که مجبورند چند ساعتی را در انتظار پرواز خود باشند حتی زمین بازی گلف و چشمه های معدنی نیز تدارک دیده شده است. امکاناتی که برای بیشتر مسافرین مجذوب کننده نیز هست و وجود آنها می تواند برای فرودگاهها درآمدزایی کند. اما خیلی از امکانات، خدمات فرودگاهی و سرویس ها نیز به صورت رایگان عرضه میشوند. کافی است کمی جستجو کنید تا امکانات رایگان فرودگاه ها را پیدا کنید و بسیاری از مسافران نیز این امکانات را می شناسند و از آن ها بهره میبرند. به این ترتیب با هزینۀ کمتر از امکانات بیشتری بهره میبرند. در این مقاله میخواهیم به معرفی تعدادی از خدمات رایگان فرودگاه ها بپردازیم.

خدمات رایگان فرودگاه ها ، 10 خدمتی که در فرودگاه ها رایگان هستند

تلفن رایگان اسکایپ

اولین بار چند سال قبل بود که در فرودگاه تالین غرفه هایی مخصوص برای تماسهای ویدئویی اسکایپ تدارک دیده شد. این غرفه ها به مسافرین امکان می داد که به صورت رایگان با دوستان یا خانوادۀ خود تماس بگیرند. کافی بود به غرفۀ ویژۀ اسکایپ بروند و در یک اتاقک خصوصی از یک هدست و یک مانیتور برای برقراری ارتباط استفاده نمایند. افرادی هم که مایل باشند میتوانند با صرف هزینۀ اندکی یک شمارۀ تلفن برای تماسهای منظم را داشته باشند. این امکان خیلی زود مورد استقبال نهاده شد و به سرعت در فرودگاهها در حال شکل گیری است و خیلی زود تبدیل به امکانات رایگان فرودگاه ها شد. البته امروزه بیشتر مسافرین می توانند با استفاده از تلفن های همراه خود بدون دردسر به اسکایپ متصل شوند و به این ترتیب با مقصد خود تماس رایگان داشته باشند.

برچسب های اقلام شکستنی

از دیگر خدمات فرودگاهی این است که، یک سری برچسب به طور رایگان در اختیار شما گذاشته میگردد که مخصوص لوازم شکستنی است. می توانید از این برچسبهای رایگان برای حفاظت از لوازم شکستنی خودتان بهره ببرید. برخی از افراد از قبل این برچسب ها را تهیه مینمایند اما به طور کلی در فرودگاهها خطوط هوایی این برچسبها را در اختیار مسافران خود قرار میدهند. شما می توانید این برچسب ها را روی چمدانتان بچسبانید البته باید بدانید که استفاده از برچسب ها به این معنا نیست که چمدان شما کنترل نمیگردد. اما شاید وجود آن باعث گردد که چمدان شما با احتیاط بیشتری حمل گردد و سالم بماند.

شارژ وسایل الکترونیکی

در زمان شلوغی فرودگاه، صدها نفر در ترمینال های فرودگاه در حال رفت و آمدند. این زمانی است که تمام پریزهای شارژ تلفن اشغال هستند. اگر در این زمان برای شارژ کردن گوشی هایتان از کارکنان خطوط هوایی یاری بخواهید.البته این روش همواره جواب نمی دهد. کارکنان هواپیمایی وظیفه ای برای شارژ کردن باطری گوشی های شما ندارند و این از خدمات رایگان فرودگاه ها نیست، اما می توانید از آنها خواهش کنید و تلفنتان را به یکی از لپ تاپ های آنها وصل کنید و کمی با آنها صحبت کنید و بگویید که مجبور بوده اید که از آنها یاری بگیرید بعد از اتمام کارتان با محبت از آنها قدردانی کنید.

امور مذهبی

اگر در پی مکان آرامی برای خلوت با خودتان هستید، بیشتر فرودگاهها این امکان را در اختیار شما قرار میدهند. در بیشتر فرودگاهها مکانهایی تعبیه شده که به افراد مختلف با مذاهب گوناگون خدمات مذهبی را ارائه مینمایند. به طور مثال فرودگاه شیکاگو برای مسافران خود امکان اعتراف را نیز فراهم نموده است. اتاقک های ویژۀ اعتراف و یک کشیش برای گوش کردن به اعتراف شما آماده هستند. کافی است ده دقیقه در بخش مربوطه که با صلیب حضرت عیسی معین شده حضور داشته باشید.به طور کلی برای اعتراف باید از قبل وقت بگیرید اما اعتراف کردن به گناهان و طلب بخشش برای شما هیچ هزینه ای ندارد و از خدمات رایگان فرودگاه ها است.

نگهداری حیوانات خانگی که به آسانی فرار می نمایند

بسیاری از افراد مایلند تا در طی سفرهای خود حیوانات خانگی خود را نیز به همراه ببرند. اما حضور حیوانات در فرودگاه میتواند تا حدودی دردسر ساز باشد. بنابراین فرودگاهها تصمیم گرفتند برای راحتی حال مسافرین خود خدمت رایگانی ارائه دهند که براساس آن حیوانات خانگی این افراد در طول زمان انتظار برای پرواز در یک محوطۀ باز محصور شده و جدا از مسافران نگهداری میشوند. از جمله این فرودگاهها میتوان به فرودگاه میامی اشاره نمود که این خدمات فرودگاهی را ارائه می دهد. این فرودگاه برای تعداد معدودی سگ، یک فضای نگهداری ایجاد نموده. در بقیۀ فرودگاهها نیز یک فضای مناسب که با سیم توری حصار کشی شده برای نگهداری از این حیوانات اختصاص داده شده است. به این ترتیب از آشوب و سر و صدای حضور حیوانات مضطرب در میان فرودگاه جلوگیری میگردد و آرامش و نظم فرودگاه نیز حفظ می گردد.

برچسب چمدان ها

اگرچه شاید به نظرتان برچسب های مقرون به صرفه قیمت جزء امکانات محسوب نشوند اما اگر اهل سفر کردن باشید می دانید که همواره چند تا برچسب چمدان اضافه می تواند به کار بیاید و شما می توانید از آن بر روی چمدانهایی که به بارتان اضافه میگردد بهره ببرید تا در زمان مورد احتیاج به راحتی بتوانید چمدانها و بار خود را شناسایی کنید . برای تهیۀ این برچسبها و خدمات فرودگاهی به کانتر بلیط فرودگاه مراجعه نمائید.

تورهای افتخاری رایگان

فرودگاه بین المللی زوریخ برای بازدید از ده جاذبۀ گردشگری این شهر تورهایی را برگذار میکند. اگرچه این تورها رایگان نیستند و برای استفاده از این خدمات فرودگاهی باید هزینه پرداخت کنید، اما فرودگاههایی نیز هستند که به مسافران خود امکان استفاده از تورهای رایگان را میدهند. به طور مثال فرودگاه بین المللی سن دیه گو تورهای رایگانی دارد. و فرودگاه چانگی سنگاپور نیز مسافران را به طور رایگان به بازدید از معبد هاپ یکی از مکانهای زیبای این شهر میبرند. بعلاوه خطوط هوایی در کشور ترکیه نیز به مسافران خود امکان بازدید رایگان از شهر استانبول را میدهند.

یک یاری کوچک، وقتی به آن احتیاج دارید

در فرودگاه های مختلف دنیا خدمات فرودگاهی ویژه ای در اختیار افراد با احتیاجهای خاص و معلولین قرار داده میگردد. اما این یاری ها تنها شامل حال افراد معلول نمیگردد. به طور مثال در فرودگاه JFK شهر نیویورک مسافران جوانی که با زبان انگلیسی آشنایی کامل را ندارند امکاناتی به صورت غیر رایگان قرار داده میگردد. این امکانات رایگان فرودگاه ها در اختیار بچه هایی که بدون سرپرست سفر می نمایند نیز قرار می گیرد. این خدمات در فرودگاه شهر زوریخ به 170 زبان مختلف ارائه میگردد.

امکانات اولیه ورزشی

ارائه امکانات ورزشی در فرودگاهها اولین بار در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو در شمال کالیفرنیا صورت گرفت. در این فرودگاه اتاق ویژه ای برای یوگا قرار داده شده است. برطبق گزارش هایی که از فرودگاههای مختلف در سراسر دنیا به دست آمده، این اتاق در حقیقت اولین اتاق یوگا در فرودگاههای دنیا به شمار میرود در این اتاق افراد می توانند به پیاده روی، دویدن، حرکات نرمشی یا تمرکزی بپردازند. این ایده در میان مسافران با استقبال خوبی روبرو شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1603

به "خدمات رایگان فرودگاه ها ، 10 خدمتی که در فرودگاه ها رایگان هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات رایگان فرودگاه ها ، 10 خدمتی که در فرودگاه ها رایگان هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید