توانبخشی بعد از سکته مغزی با دستگاه روباتیک خانگی

به گزارش بیست آمار، بعد از وقوع سکته مغزی، افراد احتیاج به توانبخشی اعضای بدن در بیمارستان با دستگاه های گران قیمت دارند. اما یک دستگاه رباتیک خانگی می تواند جایگزین این روش گردد.

توانبخشی بعد از سکته مغزی با دستگاه روباتیک خانگی

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

این دستگاه توانبخشی خانگی فشرده، قابل حمل و نسبتاً ارزان قیمت است و بیماران می تواند شخصاً در منازل از آن استفاده نمایند.

این ابزار روباتیک اچ من نام دارد و توسط محققان سنگاپوری ساخته شده است. وزن کل این دستگاه 14 کیلوگرم است و آن را می توان بر روی یک میز عادی در منزل قرار داد.

بیماران احتیاجمند به توانبخشی دسته جوی استیک این دستگاه را با دستی که بازویش احتیاج به توان بخشی دارد می گیرند و سپس آن را در مسیرهایی که توسط نمایشگر دستگاه ترسیم می گردد، حرکت می دهند.

حسگر این جوی استیک میزان قوت و توان دست را در زمان حرکت دادن می سنجد و بر همین اساس دشواری وظایف محوله را افزایش داده یا کاهش می دهد. با تداوم این تمرین ها بیماران می توانند بازوی خود را با دقت و توان بیشتری کنترل نمایند.

سیستم یادشده به وسیله اتصال به اینترنت میزان پیشرفت بیمار را به پزشک فیزیوتراپیست اطلاع می دهد تا وی نیز در صورت احتیاج تغییراتی را در تمرین ها ایجاد کند. استفاده آزمایشی از این ابزار خانگی به مدت شش هفته نتایج خوبی را به همراه داشته است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 700

به "توانبخشی بعد از سکته مغزی با دستگاه روباتیک خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانبخشی بعد از سکته مغزی با دستگاه روباتیک خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید