بالاخره ماشین بخریم یا نخریم ؟

به گزارش بیست آمار، وزیر صمت از تسهیلات ویژه واردات گوشت قرمز با ارز نیمایی و تعرفه صفر درصد و توزیع گوشت مرغ با نرخ 12 هزار و 900 تومان خبر داد و گفت: طبق برنامه مکتوب 2 خودروساز بزرگ کشور تا خاتمه سال 98 تعهدات خود را بروز خواهند رساند.

بالاخره ماشین بخریم یا نخریم ؟

رضا رحمانی در گفت وگوی تلویزیونی به برخی از دغدغه های مردم درباره مسائل تولید و توزیع اقلام مورد نیاز آنها و راهکار های پیش بینی شده پاسخ داد و اضافه کرد: برای اینکه بتوان از افزایش قیمت ها و نوسانات افزایش قیمت های مایحتاج مردم جلوگیری کرد راهبرد افزایش تولید و کنترل بازار را در پیش گرفته ایم.

او ساخت داخل و حمایت از تولید داخل را سیاست راهبردی وزارت صمت گفت و راهکار برطرف کردن مسائل اقتصادی را افزایش تولید دانست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نرخ و زمان تحویل خودرو به چند برابر شدن تولید خودرو اشاره کرد و گفت: برای سرو سامان دادن به شرایط بازار خودرو تولید در اسفند نسبت به آبان گذشته 154 درصد افزایش یافته است.

او با بیان اینکه 2 خودرو ساز کشور طبق قانون 20 درصد مجوز فروش فوری دارند گفت: طبق برنامه مکتوب این 2 خودروساز تا خاتمه سال 98 تعهدات خود را بروز خواهند رساند.

وزیر صمت اضافه کرد: بعد از اعمال تحریم ها، در تولید برخی از خودروها با مشکل روبه رو شدیم که برای حل مشکل ثبت نام کنندگان 3 راهکار ارائه کردیم.

رحمانی با اشاره به اینکه تولید خودرو حدود سه برابر شده است، گفت: برخی مواقع خودرو متناسب نداریم که ناچاریم با مشتری مصالحه کنیم و زمانیکه امکان تولید خودرو وجود نداشته باشد با جایگزین کردن نوع خودرو رضایت مشتری را جلب کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به 6 پرونده تعزیراتی خودروسازان و پیگیری از سازمان حمایت برای اجرای تعهدات خود گفت: کسانی که از اسفند گذشته هنوز خودرو خود مانند کوئیک را تحویل نگرفته اند پیگیری می کنیم.

وزیر صمت تولید خودروهای خارجی و تامین قطعات آنها را مشکل ارزیابی کرد و گفت: با کنترلبازار و افزایش تولید صنعت خودرو نونوار می شود. تا چند ماه قبل نه تولید بود و نه امیدی به تحویل خودرو اما خود ما در اصلاح شرایط کنترل گرانی خودرو جدی هستیم.

او گفت: بخاطر اهمیت صنعت خودرو سازی و شرایط اقتصادی مردم تولید خودرو و برطرف کردن دغدغه های مردم را پیگیری می کنیم.

رحمانی از طرح نوسازی ناوگان تجاری گفت و اضافه کرد: 202 هزار خودرو که 19 هزار خودروی آن اتوبوس و عمومی است با 11 میلیارد بازسازی می شود. 20 درصد نرخ خودرو را مشتریان پرداخت می کنند.

او در مورد نوسازی ناوگان خودرو عمومی تاکسی ها گفت: تا به امروز 90 هزار دستگاه نوسازی شده است. ارز مورد نیاز درحال حاضر با مشکل تامین می شود و دولت به سختی آنها را تامین می کند.

رضا رحمانی درباره بازاریابی شبکه ای گفت: این نوع کسب و کار از گذشته بوده است. حتی برخی از آنها بدون مجوز از وزارت صمت فعالیت می کردند.

او به خریداران خودرو توصیه کرد، هر کجایی که پیش فروش خودرو انجام می شود از مجوز آن مطلع شوند. حتی در کنندگان رسمی از حسابی که به آن مبلع نرخ خودرو را پرداخت می کنند مطمئن شوند.

رحمانی بازاریابی شبکه ای را نچندان مثبت ارزیابی کرد و گفت: بدون مجوز ها قابل اعتماد نیستند و با آنها برخورد خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با تغییر ارز 4 هزار و 200 تومانی به ارز نیمایی گرانی ایجاد شده است.

رحمانی افزایش برخورد 25 درصدی تعزیراتی با متخلفان در مقایسه با پارسال را نشان از تلاش دولت برای کنترل بازار دانست.

رضا رحمانی یکی از دلایل گرانی ها را دلال ها و دلال بازی گفت و گفت: 530 هزار انبار ثبت شده وجود دارد که به ما امکان می دهد در اصلاح توزیع کالا دست دلال بازی کوتاه شود.

منبع: تسنیم

منبع: اُکالا
انتشار: 5 دی 1400 بروزرسانی: 5 دی 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1318

به "بالاخره ماشین بخریم یا نخریم ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاخره ماشین بخریم یا نخریم ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید