استقرار نظام جانشین پروری در صنعت بیمه؛ چالش ها و راهکارها

به گزارش بیست آمار، طرح پژوهشی شناسایی موانع و پیشنهادِ راهکارهای استقرار نظام مدیریت جانشین پروری در صنعت بیمه کشور در پژوهشکده بیمه انجام و نتایج آن ارائه شد.

استقرار نظام جانشین پروری در صنعت بیمه؛ چالش ها و راهکارها

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، این طرح پژوهشی با هدف پاسخگویی به چالش های موجود در استقرار نظام جانشین پروری و بهبود شرایط منابع انسانی در صنعت بیمه به عنوان یک صنعت خدمات محور صورت گرفته است.

با توجه به نقش سرمایه انسانی در خلق ارزش، کمبود سرمایه انسانی کارآمد و شایسته به خصوص در سطوح مدیریتی و لزوم خالی نماندن پست های تخصصی و کلیدی، استقرار نظام جانشین پروری در صنعت بیمه از اهمیت بالایی برخوردار است ناکارآمدی استراتژی های توسعه منابع انسانی و عدم ارائه آموز ش های فنی و ضمن خدمت به کارکنان، این خطر را به دنبال دارد که در آینده ای نزدیک پست های تخصصی و کلیدی در صنعت بیمه خالی بماند. همچنین تجربه خصوصی سازی شرکت های بیمه ای و پدیده شکار مغزها به دلیل فقر نیروی انسانی در صنعت بیمه، موجب شده است که برای بعضی فعالان در مشاغل تخصصی و کلیدی این صنعت، جایگزین مناسبی وجود نداشته باشد.

بنابراین برنامه ریزی های بلندمدت برای جلوگیری از خالی ماندن پست های تخصصی ضرورت دارد. بر پایه این گزارش در این طرح پژوهشی ضمن آنالیز شرایط فعلی نظام جانشین پروری در صنعت بیمه و موانع استقرار آن، راهکارهایی جهت استقرار نظام جانشین پروری و دستیابی به مدل جامع برای استقرار این نظام در صنعت بیمه ارائه شده است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 714

به "استقرار نظام جانشین پروری در صنعت بیمه؛ چالش ها و راهکارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار نظام جانشین پروری در صنعت بیمه؛ چالش ها و راهکارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید