اروپا در سال 2020، بالاترین رشد در هزینه های دفاعی را ثبت کرد

به گزارش بیست آمار، دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی گفته هزینه های دفاعی در دنیا طی سال گذشته میلادی، 1.9 درصد افزایش یافته و اروپا بالاترین رشد در این زمینه را به ثبت رسانده است.

اروپا در سال 2020، بالاترین رشد در هزینه های دفاعی را ثبت کرد

با ما سفر کنید و با تورهای سفر به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، استانیسلاف زاس، دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری به میزبانی خبرگزاری تاس از افزایش هزینه های دفاعی در دنیا اطلاع داد.

زاس در این خصوص گفت: هزینه های دفاعی در دنیا طی سال گذشته (میلادی) 1.9 درصد افزایش یافت و بالاترین رشد که 5.6 درصد بوده در کشور های اروپایی به ثبت رسیده است.

وی اضافه نمود: این [رقم]حدوداً سه برابر میانگین آمار دنیای است.

زاس تأکید نموده که این رویکرد اروپا نسبت به امنیت را به ندرت می توان کارآمد دانست.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا بار ها بر کشور های اروپایی فشار آورد تا هزینه های بیشتری برای امور دفاعی اختصاص دهند.

ترامپ حتی تصمیم گرفت به دلیل عدم هزینه کردن کافی برلین در زمینه دفاعی نظامیان کشور خود را از آلمان خارج کند.

در حالی که آمریکا از کشور های ناتو خواسته بود تا دست کم 2 درصد از فراوری ناخالص داخلی خود را در زمینه دفاعی هزینه نمایند، اما آلمان تنها 1.4 درصد از فراوری ناخالص داخلی خود را صرف هزینه های دفاعی می نماید.

با این وجود، آخرین داده های وزارت دارایی آلمان نشان می دهد که این کشور در یک دهه برای استقرار نظامیان آمریکا در خاک خود یک میلیارد یورو هزینه نموده است. از این مبلغ حدود 649 میلیون یورو هزینه ساخت و ساز های لازم و 334 میلیون یورو هزینه دفاعی استقرار نیرو های آمریکا در آلمان بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 883

به "اروپا در سال 2020، بالاترین رشد در هزینه های دفاعی را ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا در سال 2020، بالاترین رشد در هزینه های دفاعی را ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید