Wordle؛ بازی جدیدی که اینترنت را تسخیر نموده است

به گزارش بیست آمار، اولین ترند پربازدید و داغ سال 2022 خیلی زود خودش را نشان داد؛ یک بازی اینترنتی به نام Wordle که چند روزی است اینترنت را به تسخیر خودش درآوردخ است. این بازی رایگان، یک بازی حدس کلمات است که به تازگی توجه کاربران زیادی به خصوص در توییتر را جلب نموده و تبدیل به اولین ترند داغ 2022 شده است. بازی حدس کلمات Wordle به وسیله یک مهندس نرم افزار در ردیت به نام جاش واردل طراحی شده که هدف آن تقویت فکر و مغز است.

Wordle؛ بازی جدیدی که اینترنت را تسخیر نموده است

نحوه انجام بازی که از وب سایت Wordle تنها قابل دسترس است و نسخه دیگری ندارد به این شکل است که کاربران شش شانس برای حدس زدن یک کلمه پنج حرفی دارند که به طور تصادفی از پایگاه داده انتخاب شده است. با هر بار کوشش، بازی به شما می گوید که حروف شما چقدر به کلمه اصلی نزدیک است. اگر حروفی که انتخاب می کنید در کلمه هستند اما به ترتیب اشتباهی در کلمه قرار گرفتند، Wordle آن ها را با رنگ زرد برجسته می نماید. اگر حروف در کلمه باشند و به ترتیب درستی هم قرار بگیرند، با رنگ سبز نشان داده می شوند. بعلاوه حروف خاکستری برجسته هم به این معنی هستند که در این کلمه وجود ندارند.

اندرو کوتس، سردبیر Gizmodo در رابطه با این بازی می گوید: Wordle یک بازی خوب و سرگرم کننده است و انجام آن فقط چند دقیقه طول می کشد. شما می توانید برای حدس کلمات این بازی درباره آن با دوستان خود صحبت کنید. همان طور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، Wordle به وسیله یک مهندس نرم افزار اهل نیویورک به نام جاش واردل در پاییز سال گذشته ساخته شد و طبق گفته کوتس این بازی در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه توانست محبوبیت بسیار زیادی به دست آورد و توجه بسیاری را به خودش جلب کند.

اکنون بیش از 300 هزار بازیکن روزانه به انجام این بازی در وب سایت Wordle می پردازند. طبق گفته توسعه دهنده این بازی یعنی جاش واردل، او ابتدا یک طرح اولیه برای این بازی در سال 2013 توسعه داد، اما جالب است بدانید که دوستانش علاقه ای به آن نشان ندادند و او را از انتشار بازی منصرف کردند. اما در سال 2020 تصمیم گرفت که دوباره به توسعه این بازی بپردازد و طبق گزارش نیویورک تایمز پس از انتشار این بازی برای خانواده خود و اعتیاد آن ها به این بازی، تصمیم گرفت که این بازی را در اختیار همه کاربران در سراسر دنیا قرار دهد.

یکی از قابلیت های این بازی این است که شما می توانید نتایج آن را برای سایر دوستان خود بفرستید و آن را مقایسه کنید؛ این کاریست که بسیاری از کاربران توییتر آن را انجام می دهند. کوتس به همین دلیل می گوید: به نظر می رسید بعد از تعطیلات، همه کاربران این بازی را انجام می دهند و آن را در توییتر به اشتراک می گذارند. البته نه تنها توییتر، بلکه در سراسر رسانه های اجتماعی این کار را انجام می دهند.

بد نیست به این نکته هم اشاره کنیم که با ورود به صفحه بازی، شما هیچ تبلیغاتی نمی بینید، زیرا جاش واردل در مصاحبه ای اعلام نموده که این تصمیم خودش بوده که هیچ تبلیغاتی را در صفحه بازی مشاهده نمی کنید. او گفت: اینکه یک بازی تنها جنبه سرگرم کننده داشته باشد و توسعه دهندگان هیچ قصدی برای عایدی زایی نداشته باشند، چیز عجیبی است. اما من تصمیم خود را گرفتم و آن را به صورت شفاف آن را اعلام می کنم.

بازی Wordle در سطوح مختلفی از سختی در دسترس شماست تا شما کاربران با انجام آن نه تنها فکر خود را تقویت کنید، بلکه می توانید دوستانتان را نیز با چالش های جذابی روبه رو کنید. شما می توانید این بازی را از لینک زیر انجام بدهید.

منبع: abcnews.go

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1426

به "Wordle؛ بازی جدیدی که اینترنت را تسخیر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "Wordle؛ بازی جدیدی که اینترنت را تسخیر نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید