10 بازی نقش آفرینی که انتظار برای فاینال فانتزی 16 را آسان تر می کنند

به گزارش بیست آمار، با اینکه داریم به عرضه شانزدهمین بازی فاینال فانتزی نزدیک می شویم، هوادارانی که تمامی عناوین قبلی را تجربه کرده اند هنوز هم در پی بازی های مشابه فاینال فانتزی هستند تا آنها را تا زمان عرضه نسخه بعدی فرنچایز سرگرم نگه دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی عناوینی بپردازیم که می توانند این عطش را تا حدی برطرف کنند.

10 بازی نقش آفرینی که انتظار برای فاینال فانتزی 16 را آسان تر می کنند

مشخص کردن حدومرز بازی های مشابه فاینال فانتزی اندکی سخت است زیرا این فرنچایز سی و چهارساله در طول عمر درازمدت خود انواع و اقسام بازی ها با سبک ها، گیم پلی ها و خطوط داستانی متفاوت را به هواداران عرضه کرده است.

از همین رو، لیست ما شامل بازی هایی است که عمرشان به چندین نسل، پلتفرم و استودیو قد می دهد. با این روش، شما چه فکر کنید فاینال فانتزی 6 تعریف کننده فرنچایز است چه فاینال فانتزی 10، حداقل یکی از بازی هایی که برای این لیست در نظر گرفته ایم به مذاقتان خوش خواهد آمد.

10. کرونو تریگر (Chrono Trigger)

  • پلتفرم: رایانه شخصی، اندروید، iOS

بازیکنان، مجموعه فاینال فانتزی را به خاطر داستان های گسترده ای که روایت می کند، شخصیت های به یادماندنی و موسیقی بازی های فرنچایز دوست دارند.

اگر در پی بازی ای هستید که شبیه فاینال فانتزی به خاطر دلایل مذکور است بازی کرونو تریگر گزینه بسیار مناسبی برای شماست. البته قرارگرفتن کرونو تریگر در این لیست برای بسیاری جای تعجب ندارد زیرا در این بازی استعداد خالقان بازی فاینال فانتزی و دراگون کوئست، هینوروبو ساکاگوچی و یوجی هوری، به کار گرفته شده است.

این بازی مرتباً در لیست های بهترین بازی های ویدئویی تاریخ سروکله اش پیدا می شود زیرا در سال 1995 میلادی ایده داستانی با موضوع سفر در زمان و داشتن چندسرانجام در آن زمان انقلابی بزرگ به حساب می آمد. علاوه بر این، کرونو عناصر ذکر شده را با مضامین شناخته شده بازی های نقش آفرینی ژاپنی مانند دوستی و چیره شدن بر تمامی موانع و مشکلاتی که فاینال فانتزی را به یکی از محبوب ترین فرنچایزها تبدیل کرده در هم آمیخت.

9. کینگدام هارتس 3 (Kingdom Hearts 3)

  • پلتفرم: پلی استیشن 4، ایکس باکس وان

کینگدام هارتس؛ ثمره همکاری میان دیزنی و اسکوئر انیکس که حال و هوا و شخصیت های فاینال فانتزی را با چندین فرنچایز دیزنی تلفیق می کند بی شک در این لیست جای می گیرد.

با اینکه سیستم نبرد بازی سبک و سیاق خاص خود را دارد شما قطعاً می توانید عناصر تنیده شده در تاروپود شخصیت های فاینال فانتزی را در شخصیت اصلی بازی سورا و دوستانش حس کنید. دلیل بروز چنین خصلتی کسی نیست جز تتسویا نامورا که طراحی شخصیت های بازی را برعهده دارد.

بعضی از شخصیت های فاینال فانتزی حضوری کوتاه در سری کینگدم هارتس دارند اما آنچه که کینگدم هارتس 3 را به محصولی شبیه فاینال فانتزی تبدیل می کند داستان آن است. بعضی می گویند دلیل این شباهت عجیب وغریب بودن داستان است بعضی دیگر بر این باورند که حس و حالی مشابه داستان بازی های فاینال فانتزی دارد. سورا بسیار به محافظت از دوستانش اهمیت می دهد و حاضر است نه تنها تا انتهای جهان بلکه تا اعماق تاریکی و تباهی برای نجات آنها برود.

8. دراگون کوئست 11 (Dragon Quest 11)

  • پلتفرم: پلی استیشن 4، رایانه شخصی، سوییچ (نسخه Definitive Editions Dragon Quest XI S)

اگر برنامه دارید دراگون کوئست را بازی کنید چرا بهترین دراگون کوئست را بازی نکنید؟ بازی دراگون کوئست 11 از بسیاری زوایا بخشی از عصری است که فاینال فانتزی آن را تا حد زیادی پشت سر گذاشته است. سیستم مبارزه turn-based، رنگ های شاد و روشن همراه با طراحی هنری و داستان الهام گرفته از قرون وسطی که ترسیمگر شوالیه های افسانه ای و نبرد میان کشورها در هر یک از نسخه های این فرنچایز کهن سال است.

اگر در پی بازی ای هستید که بتوانید مانند بازی های سری فاینال فانتزی بیش از هشتاد ساعت وقت به آن اختصاص دهید و خودتان را با طیف وسیعی از شخصیت های دوست داشتنی و مأموریت های پیاپی متنوع برای نجات جهان محاصره کنید، تمامی این خواسته ها را می توانید در بازی دراگون کوئست محقق کنید.

7. حکایات وسپریا: نسخه کامل (Tales of Vesperia: Definitive Edition)

  • پلتفرم: پلی استیشن 4، رایانه شخصی، ایکس باکس وان، سوییچ

فاینال فانتزی معمولاً بر روی کاراکترهایی تمرکز دارد که بدخلق و بدعنق هستند (بیایید چند لحظه تیدوس و وان را فراموش کنیم). آنها افرادی هستند که وانمود می کنند به چیزی اهمیت نمی دهند اما در نهایت تبدیل به قهرمانان ناخواسته مردم می شوند.

یوری لوولِ وسپریا چنین شخصیتی است؛ بدعنق و خشک اما با قلبی بزرگ. به شما اطمینان می دهیم از دنبال کردن او در جهان ترسا لومیریس (Terca Lumireis) لذت خواهید برد و وقتی ماجراجویی تان به سرانجام رسید بازی های دیگر این سری محبوب با داستان های مختص به خودشان در انتظارتان اند تا آنها را یک به یک کشف کنید. شباهت دیگر این سری به فاینال فانتزی در آن است که هر نسخه مانند فاینال فانتزی سعی دارد چیز جدیدی به فرنچایز اضافه کند که هرکدام در ابعاد گوناگونی با موفقیت روبه رو می شوند.

6. سرگذشت زنوبلید 2 (Xenoblade Chronicles 2)

  • پلتفرم: سوییچ

اگر از سبک جهان باز بازی های نقش آفرینی ژاپنی لذت می برید بازی سرگذشت زنوبلید می تواند گزینه ای حتی بهتر از فاینال فانتزی 15 برای شما باشد زیرا جهانی الرست (Alrest) گنجینه ای سرشار از سرگرمی و ماجراجویی است.

البته باید گفت که نیازی نیست بازی اول زنوبلید را انجام دهید تا بتوانید نام دوم را تجربه کنید. اما اگر قصدش را دارید، یک نسخه بازسازی شده از این بازی متعلق به Wii U در سال جاری منتشر می شود. در این بازی که روایتگر یک داستان حماسی است، شخصیت شروری حضور دارد که به جز نابودی جهان هدف دیگری ندارد اما داستان بازی به طور کل با جزئیات تر و پیچیده تر از این حرف هاست که شما را مجذوب خودش خواهد کرد.

5. ادیسه گمشده (Lost Odyssey)

  • پلتفرم: قابلیت پس سازگاری ایکس باکس وان (backwards compatibility)

خالق فاینال فانتزی، هیرونوبو ساکاگوچی، پس از ترک اسکوئر انیکس کمپانی خود را به نام Mistwalker تأسیس کرد تا بتواند آثار جدیدی خلق کند.

این بازی یکی از بهترین بازی های Mistwalker است اما سنتی ترین آنها هم به تعداد میرود. در ادیسه گمشده از سیستم مبارزه turn-based استفاده می شود. طراحی شخصیت ها از شخصیت های فاینال فانتزی الهام پذیرفته خصوصاً نسخه های هشت و ده و زمینه بازی تلفیقی از قرون وسطی با اولین نشانه های پیشرفت تکنولوژیکی است. داستان بازی مانند فاینال فانتزی دلگرم کننده است اما از پیچ وتاب کمتری برخوردار است.

4. راز مانا (Secret of Mana)

  • پلتفرم: پلی استیشن 4 (نسخه بازسازی شده)، سوییچ (نسخه اصلی)

سری مانا یکی دیگر از فرنچایزهای آغازین اسکوئر است که نامش متقارن با بازی های نقش آفرینی فوق العاده است. داستان راز مانا بسیار گیرا، موسیقی اش لذت بخش و جهان آن وسیع است. به خودتان لطفی بکنید و بازی اصلی که اکنون بخشی از کلکسیون ماناست را در عوض نسخه بازسازی شده 2018 آن بازی کنید.

3. من ستسونا هستم (I Am Setsuna)

  • پلتفرم: پلی استیشن 4، رایانه شخصی، سوییچ

من ستسونا هستم از طریق استودیوی Tokyo RPG Factory باهدف بازگشت به حال و هوای عناوین آغازین جاودانه اسکوئر انیکس ساخته شد. ستسونا از سیستم Active Time Battle (ATB) استفاده می کند، داستانی ساده و بی آلایش را روایت می کند و به تدریج به معرفی شخصیت هایی که تعدادا در این سفر همراهی می کنند می پردازد. این بازی یکی از بهترین گزینه های موجود برای آنانی است که در پی بازی های مشابه فاینال فانتزی هستند.

2. آخرین بازمانده (The Last Remnant)

  • پلتفرم: پلی استیشن 4، رایانه شخصی، سوییچ، اندروید، iOS

آخرین بازمانده بازی ای به سبک و سیاق فاینال فانتزی با نبردهای گسترده است که در آن شما کنترل اتحادیه ها را برعهده می گیرید. این قابلیت شامل یکی از اندک جهان هایی می شود که در آن تنوع نژادها و رنگ و بوی آسیایی - اروپایی آن همچون سری فاینال فانتزی است.

آخرین بازمانده از طریق تیمی ساخته شده که پیش ازاین بر روی سری های فاینال فانتزی و ساگا کارکرده اند و حتی موسیقی بازی از طریق آهنگ ساز به نام سویوشی سکیتو تهیه شده است. آخرین بازمانده البته باید معترف شد که بازی اگر تا این حد بی رنگ و روح و محزون نبود قطعاً از موفقیت و توجه بیشتری بهره مند می شد. با نسخه بازسازی شده که در سال 2018 عرضه شد در حال حاضر آخرین بازمانده یکی از بهترین بازی هایی است که فرصت تجربه آن را دارید.

1. طنین سرنوشت (Resonance of Fate)

  • پلتفرم: پلی استیشن 4، رایانه شخصی

بازی های مشابه فاینال فانتزی حتماً نباید سیستم نبرد turn-based داشته باشند. اگر در پی تنوع و چالش هستید سیستم مبارزه آکروباتیک و اسلحه محور طنین سرنوشت گزینه خوبی برای شماست. سوای از مکانیک مبارزه سرگرم کننده، این بازی گروهی کوچک اما دوست داشتنی از پروتاگونیست ها را به بازیکن معرفی می کند که به مقدار شخصیت های موردعلاقه تان در فاینال فانتزی خوش برورو هستند. داستان بازی هم به مقدار سیستم نبردش پرتکاپو و هیجان است. شاید به همین دلیل کمتر کسی را می یابید که درباره این بازی صحبت کند.

منبع: gamesradar

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1198

به "10 بازی نقش آفرینی که انتظار برای فاینال فانتزی 16 را آسان تر می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 بازی نقش آفرینی که انتظار برای فاینال فانتزی 16 را آسان تر می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید