4 چالش اساسی پیش روی دولت جدید عراق از نگاه عدنان الزرفی

به گزارش بیست آمار، برهم صالح رئیس جمهور عراق امروز سه شنبه هفدهم مارس 2020(26 اسفند)، عدنان الزرفی را مامور تشکیل دولت جدید کرد، فردی که از چهار چالش اساسی پیش روی دولت جدید سخن گفته بود.

4 چالش اساسی پیش روی دولت جدید عراق از نگاه عدنان الزرفی

به گزارش گروه بین الملل بیست آمار، برهم صالح امروز عدنان عبدخضیر عباس الزرفی نماینده مجلس و رئیس فراکسیون مجلسی النصر(که ریاست این ائتلاف را حیدرالعبادی نخست وزیر اسبق عراق برعهده دارد) مامور تصدی نخست وزیری و تشکیل کابینه کرد.

عدنان الزرفی پیش از آنکه مامور تشکیل دولت جدیدگردد، بر این باور بود که دولت جدید، با چهار چالش اساسی روبرو است.

الزرفی روز هشتم مارس یعنی 9 روز پیش در صفحه شخصی خود در فیسبوک نوشته بود : دولت عراق با چهار چالش خطرناک روبرو است .

چالش خارجی و روابط عراق با جامعه بین المللی و شورای امنیت و ائتلاف بین المللی(به ریاست آمریکا) در صدر چالشهای پیش روی دولت عراق از نگاه الزرفی عنوان شده بود.

الزرفی نوشته بود از مهمترین چالشهای پیش روی دولت، اعتراضاتی است که از پنچ ماه پیش شروع شده و تحقق خواسته های معترضان و برگزاری انتخابات است.

بحران اقتصادی، کاهش بهای نفت و کمبود منابع غیرنفتی(درآمدهای غیرنفتی) و گسترش بیکاری از جمله مهمترین چالش هایی است که عدنان الزرفی پیش از مامور شدن خود برای تصدی نخست وزیری عراق به آن اشاره نموده بود.

الزرفی درباره چهارمین چالش گفته بود : چهارمین چالش پیش روی دولت جدید، شیوع ویروس کرونا و حمایت از سلامت جامعه و تامین فضای زیستی سالم و مناسب برای جلوگیری از انتشار آن در داخل کشور(عراق) است.

الزرفی پیشتر گفته بود جبران کسری بودجه فدرال به وسیله توقف پاداشها و اضافه کاری و ارتقای شرایط کارکنان دولت صورت نمی گیرد بلکه باید به وسیله راهنمایی هزینه ها به سمت فراوری صورت گیرد.

وی همچنین بر ضرورت اینکه شرکتهای عمومی از زیر بار فشار وزارتخانه ها خارج شده و فراوریکننده تر شده و حجم درآمدهای محلی نیز افزایش یابد تا کسری بودجه جبران گردد، تاکید نمود.

بر اساس گزارش منابع عراقی، عدنان الزرفی باید ماموریت انتخاب وزیران جدید و معرفی آنها به مجلس برای کسب رای اعتماد را طی حداکثر 30 روز از تاریخ صدور فرمان ریاست جمهوری برای مامور شدنش به خاتمه برساند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 280

به "4 چالش اساسی پیش روی دولت جدید عراق از نگاه عدنان الزرفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 چالش اساسی پیش روی دولت جدید عراق از نگاه عدنان الزرفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید