10 دانشگاه برتر کانادا برای رشته مهندسی

به گزارش بیست آمار، هر ساله شرکت Quacquarelli Symonds) QS) رتبه بندی خود از دانشگاه های برتر دنیا را به تفکیک رشته، اعتبار علمی، اعتبار در نزد کارفرمایان، ارجاعات تحقیقی و همکاری با محققان اعلام می نماید. سال جاری هم رتبه بندی ده دانشگاه برتر کانادا برای رشته های مهندسی و تکنولوژی را منتشر نموده است که در این مقاله می خواهیم با آنها آشنا شویم.

10 دانشگاه برتر کانادا برای رشته مهندسی

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

10.دانشگاه کلگری

دانشکده مهندسی Sculich در دانشگاه کلگری واقع در شهر کلگری در استان آلبرتا نهاده شده است. استان آلبرتا به پایتخت مهندسی کانادا شهرت دارد. این دانشکده هشت رشته را در مقطع لیسانس و 24 رشته را در مقطع فوق لیسانس ارائه می نماید.دانشجویان این اختیار را دارند تا رشته های به شدت تخصصی نظیر مهندسی شیمی، مهندسی نفت و مهندسی مکاترونیک را انتخاب می نمایند. این دانشکده بر درونی سازی تمرکز دارد و در پی آن است تا تعداد دانشجویان دختر خود را از متوسط ملی کانادا بالاتر ببرد. این دانشکده عظیمترین دوره کارآموزی در کل غرب کانادا را دارد.

9.دانشگاه انتاریوی غربی

دانشگاه اونتاریوی غربی (UWO) که به وسترن یونیورسیتی هم معروف است در حومه شهر لندن در استان انتاریو نهاده شده است. این دانشگاه یکی از رجحانن دانشگاه های تحقیقی کانادا در رشته های علوم سلامت، مهندسی باد، علوم اعصاب و بسیاری از رشته های دیگر است. دانشکده مهندسی این دانشگاه 9 رشته را در مقطع لیسانس ارائه می نماید و یک دوره فوق لیسانس تسریع یافته را هم دارد که به دانشجویان اجازه می دهد تا دوره های تحصیلات تکمیلی خود را به اتمام برسانند و در همان حال ملزومات مدرک لیسانس را هم کسب نمایند. این بدین معناست که دانشجویان می توانند پس از اتمام دوره لیسانس، رشته مهندسی را تنها ظرف یک سال تمام نمایند.

8. دانشگاه مک مستر

سال جاری در بین رتبه بندی های دنیای QS دانشگاه مک مستر در صندلی هشتم خاطر رشته های مهندسی و تکنولوژی نهاده شده است.دانشکده مهندسی مکمستر بسیار گسترده است. دانشکده مهندسی و علوم کاربردی از هفت دپارتمان در کلاس دنیای تشکیل یافته است. دانشکده مهندسی آنقدر عظیم است که به دو دانشکده تقسیم شده است - دانشکده مهندسی تمرین مهندسی و تکنولوژی (W Booth) و دانشگاه مهندسی بیوپزشکی مکمستر. هر کدام از این دو دانشکده در پی آن هستند تا دانشجو-محور و مبتنی بر تحقیقات باشند تا بتوانند به دانشجویان در ادامه جهت خود یاری نمایند.

7.دانشگاه کویین

دانشگاه کویین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های تحقیقی دولتی در کانادا است که در سال 1841 تاسیس شده و در شهر کینگستون انتاریو واقع شده است. این دانشکده به خاطر معماری باستانی، زندگی دانشجویی سرزنده و با نشاط و برناه ریزی و تحقیقات فوق العاده شناخته شده است. این دانشکده به خاطر رجحان تدریس و تحقیق نیز شناخته شده است چرا که نرخ اشتغال فارغ التحصیلان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی ظرف دو سال بعد از فراغت از تحصیل 94 درصد است. این دانشگاه دانشجویان را از بیش از 100 کشور دنیا جذب می نماید و دانشجویان خارجی 25 درصد کل دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می دهند.

6.دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال یا UdeM در شهر محبوب مونترال در استان فرانسوی زبان کبک نهاده شده است. این دانشگاه بیش از 650 دوره لیسانس و فوق لیسانس را به دانشجویان فرانسوی زبان ارائه می نماید. دانشکده مهندسی UedM به دانشگاه پلی تکنیک مونترال هم معروف است و رشته های شیمی، برق، کامپیوتر و سایر رشته ها را برگذار می نماید. بیش از 2000 دانشجوی بین المللی در این دانشکده درس می خوانند و از آموزش برتر و فرصت های کارآموری آن بهره مند می شوند.

5.دانشگاه آلبرتا

دومین دانشگاه استان آلبرتا که در لیست سال جاری QS نهاده شده است در شهر ادمونتون واقع است.دانشگاه آلبرتا بیش از 400 دوره را در 18 دانشکده برگذار می نماید و دانشکده مهندسی به تنهایی 4 هزار 400 دانشجوی لیسانس و 1500 دانشجوی فوق لیسانس دارد. این دانشکده 21 دوره مهندسی و نیز دومین کوآپ مهندسی عظیم کانادا را برگذار می نماید. دانشجویان بین المللی حدود 17 درصد جمعیت دوره لیسانس و تقریبا 39 درصد جمعیت فوق لیسانس را تشکیل می دهند.

4.دانشگاه مک گیل

یکی از رجحانن دانشگاه های انگلیسی زبان کبک است و سال جاری در بین سه دانشگاه برتر کانادا نهاده شده است. این دانشگاه همچنین در بین پنج دانشگاه معتبر کانادا نهاده شده است و نیز در رتبه نخست در بین دانشگاه های پزشکی کانادا نهاده شده است. دانشکده مهندسی مکگیل 9 دوره لیسانس همراه با دوره های فوق لیسانس در هشت رشته برگذار می نماید. تحقیق نقش مهمی در این دانشکده ایفا می نماید و دانشجویان تشویق می شوند تا در دوره های تابستانی و کارآموزی تجربه ملموس کسب نمایند. همچنین در این دانشکده تاکید ویژه ای بر نوآوری است و این دانشکده خود را وقف ترویج کارآفرینی و نوآوری مبتنی بر فناوری نموده است.

3.دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در بین 50 دانشکده مهندسی دنیا نهاده شده است. این دانشکده عظیمترین دانشکده مهندسی کانادا را دارد و بیش از 9500 دانشجو در سال 2016 در آن ثبت نام کردند. دانشگاه بسیار تحقیقات-محور است. دانشجویان دوره لیسانس به وسیله کوآپ ها و دوره های نظری می توانند تا قبل از فارغ التحصیلی دو سال سابقه کار در رزومه خود داشته باشند. دانشجویان فوق لیسانس فرصت های زیادی برای شریک شدن با کسب و کارها جهت احداث پروژه ها دارندو همه دانشجویان به عظیمترین مرکز طراحی دانشجویی در امریکای شمالی دسترسی دارند.

2.دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) مرکز هانی تحقیق و تدریس شناخته می گردد. این دانشگاه پیوسته توانسته صندلی خود را در بین 40 دانشگاه برتر دنیا حفظ کند. UBC بالاترین درصد دانشجویان بین المللی از 162 کشور دنیا را دارد. دانشکده علوم کاربردی این دانشگاه در 21 رشته دوره هایی را در سطح لیسانس و فوق لیسانس ارائه می نماید. مطالعات در سطح تحصیلات تکمیلی شامل دوره هایی برای فعالان صنعت که در پی گسترش تجربیات خود هستند و نیز دوره هایی برای افرادی که می خواهند کار تحقیقی انجام دهند می گردد. UBC به عنوان یک دانشگاه برتر تحقیقی اغلب به خاطر وسعت، قدرت و تاثیر تحقیقاتش در رشته هایی نظیر فراوری پیشرفته، انرژی پاک و بسیاری دیگر از حوزه ها مورد تحسین نهاده شده است.

1.دانشگاه تورنتو

بار دیگر دانشگاه تورنتو در رتبه نخست نهاده شد! همچنین سال جاری به عنوان معترجحانن دانشگاه کانادا لقب گرفت. دانشکده علوم کاربردی و مهندسی دانشگاه تورونتو بسیار عظیم است و حدودا 8000 دانشجو را در دوره های لیسانس و فوق لیسانس در 16 پردیس در سراسر انتاریو تربیت می نماید.

دانشجویان دوره لیسانس می توانند دوره ای را در یکی از این هشت حوزه درسی دنبال نمایند: مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی مواد، مهندسی مکانیک و مهندسی معدن. همچنین در رشته های مهندسی هوافضا، مهندسی سیستم های بیوپزشکی و سایر تخصص های منحصر به فرد دوره هایی در این دانشگاه برگذار می شوند. در سطح تحصیلات تکمیلی یا فوق لیسانس، دانشجویان می توانند در دوره های حرفه ای و تحقیقی تمرکز نوآورانه داشته باشند یا یک دوره همکاری در آموزش مهندسی را انتخاب نمایند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 374

به "10 دانشگاه برتر کانادا برای رشته مهندسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 دانشگاه برتر کانادا برای رشته مهندسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید