گزارشی از پرتاب های پیروز موشک های راهبردی در روسیه

به گزارش بیست آمار، طبق گزارش وزارت دفاع روسیه، طی سال های 2012 الی 2020، نیروهای مسلح این کشور، 10 پرتاب پیروز از مجموعه موشک های راهبردی یارس و 5 پرتاب از مجموعه موشکی راهبردی آوانگارد انجام داده اند.

گزارشی از پرتاب های پیروز موشک های راهبردی در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه 10 پرتاب پیروزیت آمیز از سامانه موشکی راهبردی یارس ( Yars ) را در دوره زمانی 2012 تا 2020 انجام داده اند . این مسئله در گزارشی منتشر شده که از سوی وزارت دفاع روسیه با عنوان نتایج اصلی فعالیت های نیروهای مسلح در سال های 2012-2020 تهیه شده و نسخه ای از آن به دست این خبرگزاری رسیده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این سند آمده است، در دوره زمانی سال 2012 تا سال 2020 ، نیروهای مسلح روسیه 10 پرتاب پیروز از مجموعه موشکی راهبردی یارس انجام داده اند، همچنین طی این سال ها، پنج پرتاب پیروزیت آمیز موشک های بالستیک قاره پیما آوانگارد که برای پرتاب موشک های کروز مافوق صوت هم برنامه ریزی شده اند، صورت گرفته است. همانطور که در سند یادآوری شده، سرعت موشک های آوانگارد 7.5 کیلومتر در ثانیه بود.

در این گزارش همچنین ذکر شده که تعداد مجموعه های یارس و آوانگارد در نیروهای مسلح روسیه، در سال های 2012-2020 ، به ترتیب 14 برابر و چهار برابر افزایش یافته است. علاوه بر این، تعداد حامل های موشک های کروز دوربرد نیز طی این دوره زمانی 13 برابر شده است.

در این سند همچنین آمده است: تعداد موشک های کروز استقرار زمینی، هوایی و دریایی دارای برد بلند در سال های 2012-2020 ، بیش از 37 برابر شده است. تعداد هواپیماهای راهبردی ناوگان هوا-فضای روسیه برای استفاده از موشک های کروز جدید هم 1.7 برابر افزایش یافته است.

سرگئی شایگو، وزیر دفاع روسیه روز دوشنبه در آخرین نشست با مقامات نظامی این کشور در امسال (میلادی) گفت که وزارت دفاع میخواهد در اوایل سال آینده قراردادهای تأمین موشک های دوربرد با دقت بالا را منعقد نموده و تعداد آنها را دو برابر برساند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 820

به "گزارشی از پرتاب های پیروز موشک های راهبردی در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی از پرتاب های پیروز موشک های راهبردی در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید