کیم آمریکا را تهدید کرد ، کره شمالی یک سلاح راهبردی تازه آزمایش می کند

به گزارش بیست آمار، کیم جونگ-اون در پیام خود به مناسبت آغاز سال میلادی بار دیگر به سیاست های آمریکا و دانلد ترامپ تاخت و دنیا را با یک سلاح تازه راهبری تهدید کرد.

کیم آمریکا را تهدید کرد ، کره شمالی یک سلاح راهبردی تازه آزمایش می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیپندنت، رهبر کره شاقتصادی در گردهمایی سران حزب حاکم این کشور به مناسبت فرارسیدن سال 2020 سخنانی بر زبان آورد که بسیاری منتظر شنیدنش بودند. بر اساس آنچه خبرگزاری رسمی کره شاقتصادی از متن این سخنرانی آورده، کیم جونگ-اون بر ادامه توسعه سلاح های راهبردی ضروری تا دست برداشتن آمریکا از سیاست های خصمانه خود علیه کره شاقتصادی تاکید کرد.

رهبر کره شاقتصادی بار دیگر دولت آمریکا را تهدید کرد و گفت: ما روی یک سلاح بازدارنده هسته ای کار می کنیم اما حجم و اندازه آن بستگی دارد به روابط آینده میان دو کشور. اگر آمریکا همچنان در ادامه یافتن مصاحبهها تاخیر ایجاد کند و خواستار برچیده شدن برنامه های هسته ای و موشکی کره شاقتصادی باشد، از رونمایی از سلاح راهبردی تازه ما درمانده خواهد شد و رنج خواهد کشید.

کیم در بخش دیگر سخنانش دولت ترامپ را به داشتن درخواست های گنگستری متهم کرد و البته به شکل آشکار در مصاحبه و مذاکره را نبست. این سخنان رهبر کره شاقتصادی به مذاق آمریکایی ها خوش نیامد و مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: ما امیدوار بودیم کیم به آن سو حرکت نکند. البته خوشبختانه او همچنان صلح و آرامش را به جنگ و درگیری ترجیح می دهد.

مهلت کره شاقتصادی به آمریکا برای آغاز دوباره مصاحبههای صلح همزمان با فرارسیدن سال 2020 به خاتمه رسید و کیم همان طور که وعده داده بود از هدیه کریسمس خود به ترامپ رونمایی کرد. رسانه های کره شاقتصادی روز چهارشنبه اعلام کردند رهبر این کشور گفته است برای منافع اقتصادی از امنیت خود دست نمی کشد و هرگز پیشنهاد خلع سلاح هسته ای را نمی پذیرد مگر اینکه آمریکا تحریم های ظالمانه خود را بردارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 78

به "کیم آمریکا را تهدید کرد ، کره شمالی یک سلاح راهبردی تازه آزمایش می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم آمریکا را تهدید کرد ، کره شمالی یک سلاح راهبردی تازه آزمایش می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید