کنترل اپیدمی کرونا نیازمند مدیریت هوشمند است

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر ناظمی در یک برنامه تلویزیونی با تأکید بر نقش کلان داده ها در مدیریت هوشمند بیماری کرونا، در خصوص اهم اقدامات انجام شده در این زمینه گفت: معین نقشه شیوع بیماری، معین نقاط پرتردد، محاسبه نقاط با ریسک شیوع، محاسبه وضع اقتصادی مبتلایان، تحلیل ارتباط نزدیک مبتلایان و انبار داده ریسک مبتلایان از اصلی ترین نمونه های پیاده سازی مدیریت هوشمند به منظور پیشگیری و مهار هرچه بیشتر بیماری کرونا در کشور است.

کنترل اپیدمی کرونا نیازمند مدیریت هوشمند است

وی با بیان اینکه هوشمندسازی می تواند نقش بسزایی در اتخاذ تصمیم گیری های کاربردی ایفا کند و درعین حال به تأمین سلامت فرد نیز می انجامد، گفت: نقشه توزیع و مدل سازی این بیماری به طور غالب مبتنی بر داده هایی هستند که از برنامه های کاربردی نظیر ماسک و AC19 استخراج شده اند و این قضیه باعث شده تا ردیابی افراد درگیر با این بیماری و نیز شناسایی افراد با فاصله نزدیک از یکدیگر امکان پذیر شود.

وزارت بهداشت از ارائه مستمر کد ملی بیماران امتناع می کند

معاون وزیر ارتباطات در خصوص چالش های موجود در حوزه مدیریت هوشمند کرونا در کشور تاکید کرد: هوشمندی پیش از هر چیزی نیازمند ابزار و بهره برداران هوشمند است و باید در چهارچوب ذهنی مدیران و سیاستگذاران شکل بگیرد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران شرح داد: بنا به دلایل نامشخص، وزارت بهداشت به ارائه مستمر و منظم کدملی بیماران و مبتلایان به ویروس کووید 19 به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تمایلی نشان نمی دهد و این قضیه چالشی است که پیش روی داده کاوی اطلاعات با هدف دستیابی و استخراج نتایج کاربردی واقع شده است.

سنجش شرایط اقتصادی مبتلایان به کرونا

وی درباره نتایج تحلیل اطلاعات به دست آمده از سنجش شرایط اقتصادی مبتلایان به کرونا در کشور گفت: سنجش دهک اقتصادی افراد مبتلا به این بیماری نشان داد که به جز دهک اول و دهم، سایر دهک های جامعه به طور یکسانی مورد ابتلا قرار گرفته­­ و همگان از یک ریسک ابتلا به این بیماری برخوردار بوده اند.

ناطمی درخصوص نقش استارت آپ ها در کنترل و مهار بیماری کرونا نیز گفت: حضور فعالانه استارت آپ های حوزه بهداشت می تواند نقش بسزایی در کاهش میزان مراجعه افراد به مراکز درمانی، افزایش رضایت خدمت گیرنده و کنترل میزان سرایت بیماری ایفا کند؛ تحقق این مهم نیازمند خوش آمد گویی نظام حکمرانی برای استفاده از ایده های نو و خلاقانه است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه گذشته را با تحمل هزینه های بسیاری پشت سر گذاشته ایم، تأکید کرد: باید نسبت به آینده محتاط تر باشیم و تغییراتی را در رویه های مدیریتی و سیاستگذاری ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 570

به "کنترل اپیدمی کرونا نیازمند مدیریت هوشمند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل اپیدمی کرونا نیازمند مدیریت هوشمند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید