کرونا در روسیه، 61 مورد ابتلای جدید و محدود شدن پروازها به تمامی کشورهای دنیا

به گزارش بیست آمار، با ثبت 61 مورد جدید آلودگی، تعداد مبتلایان به عفونت ویروس کرونا در روسیه به 367 نفر رسید و پروازهای مسافری روسیه به سراسر دنیا، به جز پروازهای محدود در جهت مسکو به پایتخت های سایر کشورها، به حالت تعلیق درآمده است.

کرونا در روسیه، 61 مورد ابتلای جدید و محدود شدن پروازها به تمامی کشورهای دنیا

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل عفونت ویروس کرونا در روسیه عصر روز یکشنبه اظهار داشت که طی شبانه روز گذشته در روسیه، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا 61 نفر افزایش یافته و در مجموع به 367 نفر رسید.

بر اساس این گزارش، طی 24 ساعت گذشته، 61 مورد از عفونت ویروس کرونا در شش منطقه از خاک روسیه ثبت شده است.

بیشترین موارد آلودگی در مسکو مشاهده شده که تعداد آن 54 مورد است. تعداد کلی بیماری در مسکو به 191 نفر افزایش یافت.

ضمن اینکه که تمامی مبتلایان افرادی هستند که پیش از این به کشورهایی سفر داشته اند که از نظر آلودگی به ویروس کرونا شرایط نامطلوبی دارند.

در روسیه بیش از 52 هزار نفر نیز در ارتباط با شیوع ویروس کرونا تحت نظارت پزشکی قرار دارند.

روسیه قصد اعلام قرنطینه نداشته و اقدامات کنونی را کافی می داند

این ستاد تاکید نموده است که در حال حاضر ضرورتی برای اعلام قرنطینه سختگیرانه در روسیه در رابطه با شیوع ویروس کرونا وجود ندارد.

در این رابطه یادآوری شده است: در آینده نزدیک هیچ قرنطینه سخت گیرانه ای اعلام نمی گردد. بسته اقدامات در نظر گرفته شده برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا در کشور در حال حاضر کافی بوده و کاملاً مطابق با سطح فعلی عفونت در کشور است.

روز یکشنبه سرگئی سوبیانین ، شهردار مسکو نیز اظهار داشت ه خطوط مترو پایتخت، تحت هیچ شرایطی به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته نخواهد شد.

وی شرح داد: بستن مترو مسکو غیرممکن است. خطوط مترو به گونه ای طراحی شده که قطارها باید دائماً در حرکت باشند تا هوا را پمپاژ نمایند و اگر از حرکت باز بمانند ، برای شروع به کار مجدد شش ماه زمان ضروری است. بنابراین ، در هر شرایطی ، مترو پایتخت به کار خود ادامه خواهد داد.

روسیه حمل و نقل هوایی خود با سایر کشورها را به شدت محدود نموده است

علاوه بر این، مقامات مسئول اظهار داشت که از ساعت 00:00 به وقت مسکو در تاریخ 23 مارس (4 فروردین ماه) ، روسیه به دلیل گسترش ویروس کرونا ، حمل و نقل مسافری هوایی خود از سراسر خاک این کشور با تمامی کشورهای دنیا را به حالت تعلیق درآورده است.

تنها استثنی در این رابطه ، پروازهای محدودی فقط در راستا مسکو به پایتخت سایر کشورها انجام می گردد که بیش از 140 راستا در فهرست آژانس های هوایی وجود دارد. همچنین پروازهای چارتر ویژه با هدف خارج سازی شهروندان روس از سایر کشورها و بازگرداندن آنها به روسیه به کار خود ادامه می دهند.

در همین رابطه یکی از خطوط هواپیمایی روسیه شب گذشته در پروازی ویژه 600 نفر از اتباع روسی را تاشکند، پایتخت ازبکستان به مسکو منتقل کرد. دولت ازبکستان پیش از این در رابطه با شیوع ویروس کرونا، از روز آدینه کلیه حمل و نقل مسافری بین المللی به هر شکل آن را به تمامی کشورهای دنیا برای مدت چهل روز متوقف کرد.

سازمان بهداشت دنیای شب گذشته در گزارشی اظهار داشت که در مجموع تا به امروز 292.142 نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا آلوده شده اند و تعداد 12784 نفر در نتیجه این عفونت جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 293

به "کرونا در روسیه، 61 مورد ابتلای جدید و محدود شدن پروازها به تمامی کشورهای دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در روسیه، 61 مورد ابتلای جدید و محدود شدن پروازها به تمامی کشورهای دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید