کاخ سفید دموکرات ها را درباره رابطه روسیه با طالبان توجیه می نماید

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، انتقاد دموکرات های کنگره آمریکا به کاخ سفید درباره اینکه چرا فقط توضیحات مربوط به گزارش نیویورک تایمز درباره رابطه روسیه با طالبان، در اختیار جمهوریخواهان نهاده شد، دفتر ریاست جمهوری آمریکا را بر آن داشت تا جلسه ای را برای توجیه دموکرات ها درباره این گزارش برگزار کند.

کاخ سفید دموکرات ها را درباره رابطه روسیه با طالبان توجیه می نماید

این جلسه قرار است امروز برگزار گردد. کاخ سفید دیروز دوشنبه جلسه ای را برای شرح گزارش نیویورک تایمز با جمهوریخواهان برگزار نموده بود اما بعد از برگزاری این نشست، دو سناتور جمهوریخواه اعلام کردند که همچنان نگرانی هایی را درباره گزارش نیویورک تایمز دارند.

این در شرایطی است که تبعات گزارش روز آدینه روزنامه نیویورک تایمز درباره اینکه گزارشی از سوی نهادهای اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد که روسیه با دادن پول به شبه نظامیان مرتبط با طالبان آنها را تشویق به کشتن نیروهای ائتلاف از جمله نظامیان آمریکایی می نماید، همچنان ادامه دارد.

در گزارش نیویورک تایمز آمده است: مقامات نهادهای اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که واحد اطلاعات ارتش روسیه به طور محرمانه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان پول می دهد تا اقدام به کشتن نیروهای ائتلاف از جمله نظامیان آمریکایی در افغانستان نمایند.

نیویورک تایمز می نویسد: نهادهای اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که واحد اطلاعات ارتش روسیه که در انجام عملیات های مختلف در اروپا دست دارد در افغانستان نیز برای کسب منافع وارد عمل شده است.

بر اساس این گزارش، در سال 2019 میلادی در مجموع 20 نظامی آمریکایی در تحولات افغانستان کشته شدند اما معین نیست کدام مورد از این تحولات با مداخله واحد اطلاعات ارتش روسیه بوده است.

یافته های نهادهای اطلاعاتی آمریکا در خصوص اقدامات روسیه در افغانستان در اختیار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همچنین شورای امنیت ملی آمریکا قرار گرفته و آنها در جلسه ای که در اواخر ماه مارس برگزار گردید در این رابطه تبادل نظر نموده اند.

در این جلسه راه های مختلفی برای خاتمه دادن به این شرایط مطرح شد از جمله آنکه به صورت دیپلماتیک از روسیه خواسته گردد تا به این قبیل اقدامات خود خاتمه بدهد یا آنکه با اعمال تحریم های جدید علیه مسکو، روسیه را مجبور به کنار گذاشتن این عمل نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 510

به "کاخ سفید دموکرات ها را درباره رابطه روسیه با طالبان توجیه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاخ سفید دموکرات ها را درباره رابطه روسیه با طالبان توجیه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید