پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنج شنبه 17 تیر 1400

به گزارش بیست آمار، هوای آفتابی و برقراری هوای قابل قبول در مرکز طی امروز (16تیر ماه) پیش بینی می شود هرچند در برخی ساعات عصر شاهد افزایش آلودگی هوا خواهیم بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنج شنبه 17 تیر 1400

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می شود.

فردا پنج شنبه 17 تیرماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 39 و 26 درجه است. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا اواخر هفته در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هشت درجه به مرور و در طول روز به چهل درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 39 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران گفت: از امروز (چهارشنبه) تا اواخر هفته با تداوم هوای گرم روبرو خواهیم بود.

همچنین آسمان تهران فردا (17 تیر ماه) آفتابی با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 39 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (18 تیرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (16 تیر ماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد کرد و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعد از ظهر شود.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته شود و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

صبح فردا (17 تیرماه) تداوم شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا شود.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (17 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

طی پنج روز آینده در بیشتر منطقه ها کشور آسمان آفتابی خواهد بود. از بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) تا روز شنبه به سبب نفوذ جریانات خنک شمالی به نوار شمالی کشور به تدریج دمای هوا در این منطقه ها حدود 3 تا 7 درجه کاهش می یابد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

چهارشنبه در شرق سواحل خزر یعنی استان های مازندران و گلستان، همچنین شمال آذربایجان های شرقی و غربی رگبار پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

پنجشنبه و جمعه استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات رشته کوه البرز و برخی نقاط خراسان شمالی و شنبه استان های اردبیل و گیلان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود. از امروز تا شنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1132

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنج شنبه 17 تیر 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنج شنبه 17 تیر 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید