پمپئو کشورهای جهان را به دلیل همکاری با ایران تهدید کرد

به گزارش بیست آمار، وزیر امور خارجه آمریکا در پی تحریم هایی که کشورش شب گذشته علیه ایران اعمال کرد، بار دیگر شرکت های خارجی را در صورت همکاری با ایران، به تحریم های آمریکا تهدید کرد.

پمپئو کشورهای جهان را به دلیل همکاری با ایران تهدید کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری درباره تحریم هایی که دولت این کشور شب گذشته بر ایران اعمال کرد، نوشت: آمریکا امروز اعضای یک شبکه تدارکاتی غیرقانونی ایرانی را تحریم کرد. ما کاملا نسبت به مقابله با هر فعالتی که امنیت ملی مان را تهدید کند متعهد هستیم. پیام ما روشن است. اگر با (صنایع) گسترش تسلیحاتی ایران همکاری تجاری کنید، در معرض خطر تحریم های آمریکا قرار می گیرید.

بر اساس این گزارش، اظهارات پمپئو پس از این مطرح می شود که شب گذشته وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نمود که 4 شخص و 6 نهاد مرتبط با ایران در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفته اند.

وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم علیه محمد بنی هاشمی (ارتباط با شرکت دن بین الملل)، چین هوا هوانگ (ارتباط با شرکت دن بین الملل)، محمد سلطان محمدی (ارتباط با صنایع سولتک) و شیه می سان (ارتباط با شرکت دن بین الملل) خبر داد.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین تحریم هایی را علیه شرکت های آرتین صنعت تابان، دن بین الملل، هدا تریدینگ، ناز تکنولوژی، صنایع پروما و صنایع سولتک اعمال کرد.(اینجا بخوانید)

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 733

به "پمپئو کشورهای جهان را به دلیل همکاری با ایران تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو کشورهای جهان را به دلیل همکاری با ایران تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید