پرداخت بسته یاری کرونایی اروپا از نیمه دوم سال 2021

به گزارش بیست آمار، کمیسیونر مالی اروپا گفت پرداخت ها بسته یاری مالی اتحادیه اروپاکه توسط رهبران این اتحادیه تصویب شد، از نیمه دوم سال آینده شروع خواهد شد.

پرداخت بسته یاری کرونایی اروپا از نیمه دوم سال 2021

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از رویترز، پائولو جنتیلونی، کمیسیونر اقتصادی اروپا گفت پرداخت ها بسته یاری اقتصادی اتحادیه اورپا که توسط رهبران این اتحادیه تصویب شد، از نیمه دوم سال آینده شروع خواهد شد.

کشور ها می توانند انتظار استفاده از یک دهم این برنامه تصویب شده را داشته باشند. با این حال جنتیلونی در مصاحبه ای با روزنامه ایتالیایی لاریپوبلیکا اضافه نمود این اتحادیه باید منابع جدید نظیر اقتصادیات دیجیتال و اقتصادیات بر انتشار دی اکسید کربن برای بازپرداخت بدهی مشترک در سال های 2026 تا 2056 تصویب کند.

کمیسیونر اقتصادی اروپا گفت: در غیر این صورت، کشور ها خود باید پول را بازپرداخت نمایند، زیرا اروپا توانایی بازپرداخت بدهی مشترک را ندارد.

به گزارش فارس، رهبران اتحادیه اروپا سه شنبه 31 تیرماه پس از یک نشست ناآرام که تقریبا 5 روز به طول انجامید، به یک توافق تاریخی بر سر طرح محرک اقتصادی برای اقتصاد های صدمه دیده از کرونا رسیدند.

این توافق راه را برای کمیسیون اروپا هموار کرد تا میلیارد ها یورو در بازار سرمایه به نفع 27 کشور عضو افزایش دهد که این همبستگی در تقریبا چندین دهه از ادغام اروپا بی سابقه است.

رهبران اروپایی امید دارند که 750 میلیارد یورو (857.33 میلیارد دلار) یاری اقتصادی و بودجه مرتبط 1.1 تریلیون یورو در سال 2021-2017 به بدترین رکود این قاره از زمان جنگ جهانی دوم که پس از شیوع کرونا و تعطیلی اقتصاد ها رخ داد، یاری کند.

نشست اتحادیه اروپا در بروکسل قرار بود تنها دو روز به طول انجامد، اما مذاکرات تا روز سه شنبه کشیده شد.

این در حالی است که به نظر می رسد، مانع اصلی توافق بر سر بسته یاری اقتصادی اتحادیه اروپا پول نبوده باشد، بلکه یک جنگ بر سر حاکمیت سیاسی است.

گانترام ولف، مدیر موسسه مطالعاتی بروگل در بروکسل به یورونیوز گفت: مسئله در خصوص پرداخت یا دریافت 5 یا 10 میلیارد بیشتر یا کمتر از سوی کشوری نیست. مسئله واقعا در خصوص نفوذ به سیاست های ملی است که من فکر می کنم، اجتناب ناپذیر است.

منظورم این است که زمانی که شما پول مشترک دارید، مجبورید در سیاست های ملی نفوذ کنید و این آن چیزی است که واقعا در معرض خطر قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 553

به "پرداخت بسته یاری کرونایی اروپا از نیمه دوم سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت بسته یاری کرونایی اروپا از نیمه دوم سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید