مجلس اروپا وضع تحریم علیه ترکیه را لازم دانست

به گزارش بیست آمار، نمایندگان مجلس اروپا با تصویب قطعنامه ای خواهان وضع تحریم هایی علیه ترکیه در ارتباط با اقدامات این کشور در شرق دریای مدیترانه شدند.

مجلس اروپا وضع تحریم علیه ترکیه را لازم دانست

با ما سفر کنید و با ارزانترین تور اروپا 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از رویترز، اکثریت قاطع نمایندگان مجلس اروپا (بازوی قانونگذاری اتحادیه اروپا) روز پنج شنبه به قطعنامه ای که طی آن از اعضای اتحادیه اروپا خواسته شده که تحریم هایی را ظرف یک ماه آینده علیه ترکیه وضع نمایند، رأی مثبت دادند.

در این قطعنامه غیرالزام آور که با 631 رأی موافق و تنها 3 رأی مخالف به تصویب رسیده است، تأکید شده است: رهبران اروپایی باید وارد عمل شده و تحریم های سختی را در واکنش به اقدامات غیرقانونی ترکیه [در شرق مدیترانه]وضع نمایند.

نمایندگان مجلس اروپا در این قطعنامه که به گفته خبرنگار رویترز تحت فشار دولت فرانسه به صحن مجلس اروپا آمده و در نهایت به تصویب رسیده، عملیات اکتشاف گاز ترکیه در شرق دریای مدیترانه را غیرقانونی خوانده اند؛ این در حالی است که ترکیه اکتشاف و استخراج گاز در شرق مدیترانه را حق قانونی خود می داند.

هفته گذشته ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در اظهاراتی تهدیدآمیز خطاب به مقامات آنکارا گفت: ترکیه می داند که باید چه کار کند. تقابل یا همکاری؛ به آن ها بستگی دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 762

به "مجلس اروپا وضع تحریم علیه ترکیه را لازم دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس اروپا وضع تحریم علیه ترکیه را لازم دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید