پادتن کرونا در بدن مردان بیشتر است

به گزارش بیست آمار، مطالعات ما و بسیاری کارشناسان در دنیا نشان داده که عوارض کووید 19 در مرد ها بیشتر از زن هاست. این پدیده باعث می گردد آن ها پس از بهبود، پادتن بیشتری در خونشان داشته باشند.

پادتن کرونا در بدن مردان بیشتر است

پلاسمای خون بیماران سابق پس از بهبودی مملو از پادتن ویروس کروناست

نتیجه یک پژوهش جدید حاکی از آن است که احتمالا مرد ها بیشتر از زن ها قادر به فراوری پادتن کووید 19 هستند. بانک خون و پیوند اعضای نظام درمان عمومی بریتانیا از افرادی که به ویروس کرونا دچار شده اند خواسته برای آزمایشاتی که در خصوص این بیماری در جریان است پلاسمای خونشان را به این سازمان اهدا نمایند.

این پژوهش در صدد دریافتن آن است که آیا پلاسمای خون افراد بهبود یافته از ویروس کرونا می تواند در ترغیب واکنش های ایمنی بدن کسانی که با این بیماری دست به گریبانند موثر باشد یا نه.

پس از بیش از یک ماه آزمایش، پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که مقدار پادتن موجود در خون 43 درصد از مردانی که پلاسمای خونشان را اهداء نموده اند، برای یاری به درمان دیگر بیماران کافی بوده است، اما این مقدار پادتن تنها در خون 29 درصد زنان اهداء نماینده دیده شده است.

پرفسور دیوید رابرتس، مدیر بانک خون نظام درمان عمومی بریتانیا می گوید: ما همچنان علاقمند به تماس با افرادی هستیم که دچار بیماری کووید 19 شده یا عوارض آن را داشته اند. ما به پلاسمای بیشتری احتیاج داریم.

اما توجه ما به ویژه روی مرد ها متمرکز است. ما هر مورد اهدای پلاسما را مورد آزمایش قرار می دهیم و متوجه شده ایم میزان پادتن کرونا در پلاسمای خون مرد ها بالاتر است که به معنای آن است که می توانیم از آن برای نجات جان بیماران استفاده کنیم.

در ابتدا سیستم ایمنی بدن تان با سلول های سفید خون در مبارزه با ویروس وارد عمل می گردد. اما اگر بیشتر بیمار شوید، سیستم ایمنی بدن به پادتن بیشتری احتیاجمند است تا بتواند ویروس را از میان ببرد. مطالعات ما و بسیاری کارشناسان در دنیا نشان داده که عوارض کووید 19 در مرد ها بیشتر از زن هاست. این پدیده باعث می گردد آن ها پس از بهبود، پادتن بیشتری در خونشان داشته باشند.

هفته گذشته اعلام شد از هر فردی که آزمایش کرونایش مثبت باشد دعوت خواهد شد به برنامه آزمایش پلاسمای خون نظام درمان عمومی بپیوندد.

اداره خون و پیوند اعضاء نظام درمان عمومی می گوید 21 روز پس از آزمایش کرونای افرادی که در برنامه آزمایش سراسری پیلار 2 شرکت نموده اند، یک پیامک به آن ها ارسال خواهد شد که آیا مایلند پلاسمای خونشان را به این نهاد اهدا نمایند یا نه.

این پیامک اکنون همه هفته به تمام افرادی که آزمایش کرونایشان مثبت بوده فرستاده می گردد. این پیامک 21 روز پس از معلوم شدن نتیجه آزمایششان ارسال می گردد.

پلاسمای خون این افراد به بیمارانی تزریق می گردد که به کووید 19 مبتلا شده اند و درتلاش فراوری پادتن خود هستند. فرایند اهدای پلاسما حدود 45 دقیقه طول می کشد، زیرا دستگاه متصل به رگ باید پلاسمای خون را از سایر بخش های آن جدا کند. این فرایند در پزشکی به پلاسمافِرِسیس معروف است.

این درمان با همکاری شرکت ریمَپ-کَپ یک سکوی آزمایشی بین المللی انجام می گردد که چندین مورد درمان بالقوه کووید 19 را ارزیابی نموده است. پلاسمای خون 28 روز پس از بهبود بیمار گرفته می گردد، زیرا این مدت طول می کشد که بدن بیمار بهبود یافته واکنش های لازم را نشان داده و به اندازه کافی پادتن فراوری کند.

اگر این آزمایشات موفقیت آمیز باشد، درمان با پلاسما بصورت یکی از روش های درمانی معمول در بیمارستان ها تثبیت خواهد شد. سایمون کالون، اهل سینت هلنز، خود از ابتلا به کووید 19 بهبود یافت، اما پدرش را به این بیماری از دست داد. او تصمیم به اهدای پلاسمای خونش را امری طبیعی توصیف نموده است.

نمی خواهم اتفاقی که برای پدرم افتاده برای دیگران بیفتد. او در بیمارستان بدون حضور دوستان و اقوامش و در حالی درگذشت که دستش در دست یک پرستار بود. تنها ده نفر اجازه یافتند در مراسم تشییع جناره اش شرکت نمایند.

او ابتدا در خانه زمین خورد، اما پیراپزشکان اکسیژن خونش را کم تشخیص داده و متوجه حرارت بالای بدنش شده و او را به بیمارستان منتقل کردند.

بیش از شصت سال از همزیستی او و مادرم می گذشت. او خلبان سابق نیروی هوایی سلطنتی و راننده کامیون مسافت های دور بود، اما در عین حال نقاش بود و کلاس های تدریس نقاشی داشت. شاگردهایش با حفظ فاصله اجتماعی با قلموهایشان یک گارد افتخار تشکیل دادند.

برای من اهدای پلاسما امری طبیعی بود. اگر بتوانید جان کسی را نجات بدهید این کار را می کنید فرایندش آسان بود. درد نداشت. مسئولین بسیار عالی بودند. امیدوارم بتوانم به کسی یاری کنم.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 503

به "پادتن کرونا در بدن مردان بیشتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادتن کرونا در بدن مردان بیشتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید