واکنش چین به لایحه تحریمی آمریکا

به گزارش بیست آمار، سخنگوی وزارت خارجه چین به لایحه قانونگذاران آمریکایی برای اعمال تحریم ها علیه چین بر سر شیوع کووید-19 اعتراض کرد.

واکنش چین به لایحه تحریمی آمریکا

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، چندین سناتور آمریکایی در روزهای گذشته از ارائه لایحه ای به کنگره خبر دادند که اجازه می دهد دونالد ترامپ تحریم هایی را علیه چین اعمال کند و این در صورتی است که پکن همکاری ننموده و تمام اتفاقاتی که به شیوع ویروس کرونا منجر شد، اعلام نکند.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز، چهارشنبه گفت: این لایحه که از سوی چندین سناتور مطرح شده، به طور کلی حقایق را نادیده می گیرد. آن ها می خواهند تحقیقات را با فرض گناه شروع نمایند تا مسؤولیت خود در خصوص ناکامی در مبارزه با این همه گیری را به گردن چین بیندازند. ممکن نیست. ما اعتراض قاطع خود را ابراز می کنیم.

لیندسی گراهام از جمله سناتورهای جمهوری خواه معترض است. او که متحد نزدیک دونالد ترامپ به شمار می رود، می گوید متقاعد شده است که اگر به خاطر فریبکاری حزب حاکم کمونیست چین نبود، کروناویروس به خاک آمریکا، جایی که تا به امروز بیش از 80 هزار کشته بر جای گذاشته، نمی رسید.

بعضی از اعضای دولت ترامپ از جمله شخص رئیس جمهوری آمریکا و تعدادی از رسانه های آمریکایی، مرتبا چین را عامل شیوع کرونا به تصویر می کشند و از عملکرد ضعیف آن در این بحران انتقاد می نمایند. سناتورهایی که لایحه جوابگو کردن چین بابت شیوع کووید-19 را ارائه دادند، بارها چین را به پنهان کردن داده ها و حتی ساخت این ویروس متهم نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 418

به "واکنش چین به لایحه تحریمی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش چین به لایحه تحریمی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید