واریز یارانه 100 هزار تومانی ادامه دارد ، چه کسانی فردا یارانه می گیرند؟

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران، پس از واریز اولین نوبت از یارانه معیشتی کرونا در روز جمعه گذشته، تعداد زیادی از متقاضیان نسبت به عدم دریافت این یارانه اعتراض کردند. در این خصوص حسین میرزایی، سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا در گفتگوی زنده اینستاگرامی با خبرنگاران به جزئیات فرایند شناسایی مشمولان پرداخت.

واریز یارانه 100 هزار تومانی ادامه دارد ، چه کسانی فردا یارانه می گیرند؟

میرزایی در گفتگو با خبرنگاران، تعداد کسانی که یارانه کرونا را دریافت کرده اند 34 میلیون نفر اعلام کرد که حدود 9 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی بوده اند و یارانه 120 هزار تومانی و 25 میلیون نفر مبلغ 100 هزار تومانی را دریافت کردند.

حسین میرزایی درخصوص مشمولان این طرح گفت: خانوارهایی که هیچ یک از اعضای آن ها حقوق ماهانه دریافت نمی کنند. کارکنان بخش دولتی، نیمه دولتی، عمومی، بخش خصوصی و مستمری بگیران صندوق های بازنشستگی که دریافتی ماهیانه دارند و به نحوی شاغل یا بازنشسته محسوب می شوند، در زمره این گروه نیستند. خانوارهایی که هیچ یک از اعضای آنها بیمه پرداز نباشند. بر اساس بررسی شاخص های بانکی اعضای خانوار توسط بانک مرکزی، در زمره دهک های پایین هستند. خانوارهایی که در گروه مشمولان طرح حمایت معیشتی باشند.

چرا یارانه به برخی از بیمه شدگان پرداخت شد؟

طبق اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افرادی که تحت پوشش بیمه هستند مشمول یارانه کرونا نمی شود اما برای برخی از بیمه پردازان واریز شده است.

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا در این خصوص توضیح داد: در گروه بیمه شدگان خویش فرما یک استثنا داشتیم و مربوط به افرادی بود که معیشت بگیر بودند، درآمد ثابت نداشتند، دهک 9 و 10 درآمدی نبودند و مجموع حقوق اعضای خانوار زیر یک میلیون و 900 هزار تومان بود. از آن سو بازنشستگانی داشتیم که حقوق اعضای خانوار زیر یک میلیون و 900 هزار توان بود و گروه اندکی بودند که آنها هم مشمول شدند اما امکان مشمول شدن بیمه شدگان کارگران ساختمانی و … را نداشتیم.

واریز جاماندگان یارانه تا پایان هفته

در اطلاعیه واریز یارانه کرونا آمده که همه کسانی که وام یک میلیون تومانی را دریافت کرده اند، یارانه کرونا را نیز دریافت می کنند. اما برخی از متقاضیان می گویند که وام را گرفته اند اما یارانه واریز نشده است.

میرزایی در خصوص این افراد عنوان نمود: آن عده ای که وام کرونا را گرفته اند اما یارانه 100 هزار تومانی به حسابشان واربز نشدهف تا پایان هفته صبر کنند احتمالا یارانه به حساب آنها واریز می شود و امیدواریم مسئله ای در این خصوص وجود نداشته باشد.

وی در توضیح عدم واریز یارانه برای این عده گفت: به علت مسائل بانکی هنوز پول برای این عده اندک واریز نشده است که امیدوارم مشکل حل شود. اولین نوبت واریز وام معیشتی 100 هزار تومانی 27 آذرماه ماه بود و احتمالا واریزهای بعدی در همین بازه زمانی باشد و دهه سوم هر ماه واریز شود. به گفته وی واریز مراحل بعدی بسته به حساب مشمولان در دهه سوم هر ماه اتفاق می افتد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 832

به "واریز یارانه 100 هزار تومانی ادامه دارد ، چه کسانی فردا یارانه می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واریز یارانه 100 هزار تومانی ادامه دارد ، چه کسانی فردا یارانه می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید