هشدار شورای اروپایی درباره خطر روزافزون وقوع حملات تروریستی بیولوژیکی

به گزارش بیست آمار، کارشناسان امنیتی شورای اروپایی درباره وقوع حملات تروریستی بیولوژیکی پیامد بحران کرونا از طرف تروریست ها هشدار داده اند.

هشدار شورای اروپایی درباره خطر روزافزون وقوع حملات تروریستی بیولوژیکی

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نشریه فوکوس آلمان، کارشناسان امنیتی شورای اروپایی درباره خطر حملات تروریستی با سلاح های بیولوژِیکی در پی شیوع بحران کرونا هشدار داده اند.

یک رسانه آلمانی با استناد به بیانیه کمیسیون مبارزه با تروریسم شورای اروپایی نوشت: بیماری کرونا نشان داده است که جوامع مدرن چقدر در برابر عفوت های ویروسی و خطرات بالقوه آن آسیب پذیر هستند.

در این بیانیه آمده است که هیچ دلیلی وجود ندارد که گروه های تروریستی این درس را از بحران کرونا به دست فراموشی بسپارند. همه کشورها در این زمینه آسیب پذیرند. این آسیب ها سریع، بالقوه و جهانی است.

البته نهادهای امنیتی آلمان تا به حال هیچ مدرکی مبنی بر برنامه ریزی از طرف گروه های خاص برای این گونه حملات کشف ننموده اند.

شورای اروپایی در استراسبورگ فرانسه مستقر است و تضمین نماینده اجرا و رعایت حقوق بشر در این اتحادیه است.

در این موضع گیری شورای اروپایی همچنین آمده است استفاده عمدی از ویروس ایجاد نماینده یک بیماری و عامل بیولوژیکی دیگر توسط تروریست ها می تواند بسیار موثر عمل کند.

بر این اساس، آسیب های وارد شده به مردم و اقتصاد در این گونه حملات به مراتب بیشتر از حملات تروریستی سنتی بوده و در آن جوامع برای مدت طولانی فلج می شوندو ترس و بی اعتمادی بسیار فراتر از جوامعی که مستقیما تحت تاثیر چنین حمله ای قرار می گیرند گسترش می یابد.

کارشناسان خواهان یک پاسخ هماهنگ و قدرتمندانه کشورهای اروپایی به چنین تهدیدی هستند.

کمیسیون مبارزه با ترور شورای اروپایی نهادی است که در آن کارشناسان امنیتی کشورهای عضو شورای اروپایی با هم همکاری می نمایند. این کارشناسان خواهان برگزاری تمرینات و مانورهای مبارزه با این گونه حملات تروریستی شده اند.

سازمان اطلاعات داخلی آلمان با اعلام اینکه هیچ گونه ایده های جدی و بازی های فکری درباره فعالیت های بیولوژیکی در این کشور تا به حال یافت نشده اعلام نموده که در صورت وقوع بسیار بعید این گونه حملات احتمالا گروه های تروریستی داعش و یا القاعده در پس آن قرار خواهند داشت.

در اوایل ماه آوریل هم دبیر کل سازمان ملل متحد درباره خطر روزافزون حملات بیولوژیکی از طرف تروریست ها که با هدف شیوع یک بیماری همه گیر انجام می گردد هشدار داده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 437

به "هشدار شورای اروپایی درباره خطر روزافزون وقوع حملات تروریستی بیولوژیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شورای اروپایی درباره خطر روزافزون وقوع حملات تروریستی بیولوژیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید