هشدار روسیه درباره قصد آمریکا برای آزمایش جدید موشک های میان برد

به گزارش بیست آمار، فرمانده نیروهای موشکی راهبردی روسیه گفت: آمریکا میخواهد تا خاتمه امسال میلادی، دو موشک جدید استقرار زمینی- با برد بیش از 1000 کیلومتر و با برد بیش از 3000 کیلومتر را آزمایش کند که می توانند به مهمات هسته ای مجهز شوند.

هشدار روسیه درباره قصد آمریکا برای آزمایش جدید موشک های میان برد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ژنرال سرگئی کاراکایف فرمانده نیروهای موشکی راهبردی روسیه در مصاحبه با روزنامه کراسنایا زوزودا (روزنامه داخلی وزارت دفاع روسیه) یادآور شد که ایالات متحده میخواهد تا خاتمه سال 2019، دو موشک جدید استقرار زمینی: یکی با برد بیش از 1000 کیلومتر و دیگری با برد بیش از 3000 کیلومتر را آزمایش کند. به گفته وی، در آینده این موشک ها می توانند به مهمات هسته ای مجهز شوند.

این مقام نظامی روس گفت: آمریکا برای فراوری موشک های برد متوسط و کوتاه تر، از جهت گیری و امکانات کافی برخوردار است.به عنوان مثال، دقیقاً این توسعه موشک های با برد متوسط و کوتاه تر است که اساس پرتاب سامانه های Mk-41 از جمله نمونه های متحرک آنها واقع شده است. در حال حاضر یک سیستم موشکی ضدبالستیک با پرتاب گرهای جهانی Mk-41 در خاک لهستان و رومانی مستقر شده است که توسط آنها می توان نه تنها سامانه دفاع ضد موشکی استاندارد-3، بلکه موشک های کروز استقرار دریایی از نوع تاماهاوک را پرتاب کرد.

وی یادآور شد که این موشک ها باید به عنوان موشک های کروز استقرار زمینی دارای برد بلند طبقه بندی شوند.

ژنرال کاراکایف در این مصاحبه همچنین با اشاره به اینکه در سال 2019 نیروهای موشکی راهبردی روسیه پنج پرتاب موشک های راهبردی را انجام دادند، بیان کرد که نیروهای تحت فرماندهی وی در سال 2020 هم میخواهد شش موشک بالستیک بین قاره ای پرتاب کند، که از جمله این تعداد، پنج مورد از کیهان نورد پلستسک انجام خواهند شد.

به گفته وی، سهم سامانه های موشکی مدرن در زرادخانه های نیروهای موشکی راهبردی روسیه تا سال 2024 به 100 درصد افزایش پیدا خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 15

به "هشدار روسیه درباره قصد آمریکا برای آزمایش جدید موشک های میان برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار روسیه درباره قصد آمریکا برای آزمایش جدید موشک های میان برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید