هدف گذاری تولید 100 درصد تجهیزات ارتش مطابق با علم روز

به گزارش بیست آمار، در حال حاضر در زمینه ساخت تجهیزات زمین، هوا و دریا روی پای خود ایستاده ایم و دست یابی به تولید 100 درصد تجهیزات مورد نیاز ارتش مطابق علم روز، از برنامه های همکاری نزدیک تر ارتش با دانشگاه ها است.

هدف گذاری تولید 100 درصد تجهیزات ارتش مطابق با علم روز

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بیست آمار، بنابر اعلام ارتش جمهوری اسلامی ایران، در حال حاضر در زمینه ساخت تجهیزات زمین، هوا و دریا روی پای خود ایستاده ایم.

اخیرا هم ارتش جمهوری اسلامی ایران با هدف استفاده بیشتر از ظرفیت علمی دانشگاه ها و تامین تجهیزات مورد نیاز با کمک ظرفیت دانشگاه های کشور با یکی از زیرمجموعه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تفاهم نامه همکاری امضا کرده است تا با بهره گیری بیشتر از علم و دانش روز در دانشگاه های کشور تجهیزات به روزتر، مناسب تر و پاسخگوتری را در زمینه دفاعی تامین کند.

رسیدن به تولید 100 درصد تجهیزات مطابق علم روز از اهداف این همکاری است.

درباره برنامه مشترک ارتش جمهوری اسلامی و دانشگاه ها برای تامین 100 درصد همه تجهیزات مطابق علم با دریادار حبیب الله سکمک معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و وحید احمدی مشاور وزیر علوم و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت وگو کرده ایم.

ارتش باید به صورت مستمر با علم جدید تجهیزات خود را به روز کند

دریادار حبیب الله سکمک معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بیست آمار درباره برنامه تامین صد درصدی تجهیزات داخلی مطابق با علم روز، اظهارداشت: در زیرمجموعه تفاهم نامه ها، پروژه ها و روش های مختلفی تعریف می شود که هر پروژه زمانبندی مخصوص به خود را دارد.

وی ادامه داد: در این زمان بندی ها معین می شود که با توجه علم موجود و میزان همکاری مشترک با دانشگاه ها، بسته به میزان بزرگی و کوچکی پروژه به چه زمان بندی نیاز دارد و بر اساس زمان بندی در نظر گرفته شده پروژه ها برنامه ریزی می شود و جلو می رود.

سکمک افزود: اما اگر ما به آنچه که امروز دسترسی پیدا کرده ایم بسنده کنیم باز هم نسبت به دنیا عقب هستیم؛ بلکه باید به صورت مستمر با علم جدید جلو برویم و تجهیزات مان را به روز کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران شرح داد: در حال حاضر این توانمندی در دانشگاه ها وجود دارد و ارتش جمهوری اسلامی ایران هم می تواند از این توانمندی بهره ببرد که به روز باشد و تجهیزات خود و توانمندی خود را به روز کند.

برای پاسخ گویی به نیازهای جدید نیازمند علم به روز هستیم

همچنین وحید احمدی مشاور وزیر علوم و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بیست آمار در این باره، اظهارداشت: در حوزه علمی انتهایی وجود ندارد؛ به این معنا که علم همواره زایش و نوآوری دارد.

وی ادامه داد: همکاری علمی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه ها در همه ابعاد صورت می گیرد و اگرچه پروژه ها به خاتمه می رسند اما به روز بودن در زمینه علم به یک جا ختم نمی شود.

احمدی شرح داد: برای مثال در فلان زمینه دفاعی یا سامانه های خاص، علوم انسانی و مدیریتی شاهد ایجاد و توسعه شاخه های جدید هستیم.

مشاور وزیر علوم و رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور ادامه داد: به تعبیری گفته می شود که علم جدید نظام تحولی و دگرگونی است و این طور نیست که در جایی قطع و متوقف شود بلکه همواره نیاز به انگیزه ها و فرآیندهای جدید برای مرتفع کردن نیازهای روز است.

سابقه همکاری علمی دانشگاه ها و بخش دفاعی

محمد سعید سیف مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بیست آمار به سابقه همکاری علمی وزارت علوم و بخش های دفاعی اشاره کرد و گفت: پیش از این هم دو مجموعه در زمینه برگزاری فرصت مطالعاتی اعضای جوان هیات علمی دانشگاه ها با یکدیگر همکاری داشتند.

وی خاطر نشان کرد: در این همکاری ها، بر استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه ها در توسعه علمی و تامین نیازهای بخش های دفاعی تاکید شده بود.

به گفته سیف، استفاده از علم روز و بومی سازی از اهداف این همکاری بود و تلاش شد تا از دستاوردهای علمی موجود در دانشگاه ها در بخش های دفاعی استفاده شود.

به گزارش فارس ، اخیرا مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای افزایش همکاری های علمی و استفاده بیشتر از تون علمی دانشگاه ها و مراکز علمی تفاهم نامه همکاری امضا کرده اند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 208

به "هدف گذاری تولید 100 درصد تجهیزات ارتش مطابق با علم روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف گذاری تولید 100 درصد تجهیزات ارتش مطابق با علم روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید