نویدکیا: تغییر در سیستم هجومی تیم نتیجه داد، سپاهان مانند خانواده من است

به گزارش بیست آمار، گروه استان ها- سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: برای بازی با نساجی تغییراتی در سیستم هجومی تیم ایجاد نموده بودیم که خوشبختانه جواب داد و از موقعیت های خود به خوبی استفاده کردیم.

نویدکیا: تغییر در سیستم هجومی تیم نتیجه داد، سپاهان مانند خانواده من است

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، محرم نویدکیا در نشست خبری پس از پیروزی تیمش برابر تیم نساجی مازندران در هفته ششم لیگ برتر فوتبال گفت: بازی خوبی برای ما بود و موقعیت های خوبی داشتیم. تغییراتی در سیستم هجومی تیم ایجاد نموده بودیم که خوشبختانه جواب داد و توانستیم از موقعیت های خود به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: باید این واقعیت را بپذیریم و بازیکنان به این دیدگاه برسند که اگر تیمی در یک نیمه از ما 3 بر صفر عقب افتاد، دلیل نمی گردد که در بعضی از دقایق نیمه دوم بازی را از دست بدهیم. باید در طول تمام 90 دقیقه بازی را در دست داشته باشیم و موقعیت سازی کنیم. برابر نساجی چون 3 بر صفر پیش بودیم در نیمه دوم بعضی دقایق را از دست دادیم. باید این دیدگاه را کاملاً کنار بگذاریم و از دقیقه یک تا دقیقه 90 بازی را تحت کنترل داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اینکه چرا در مسابقات قبلی به نشست خبری نمی آمد، گفت: مسئله ای برای آمدن به کنفرانس ها ندارم، اما از روز اول باشگاه به من خاطرنشان کرد که سازمان لیگ اعلام نموده شخصی که نامش به عنوان سرمربی تیم رد شده باید به نشست بیاید. هیچ مسئله ای برای اینکه به نشست بیایم و به سؤالات پاسخ دهم ندارم. الان هم به نشست آمدم که تکلیف این موضوع معین گردد.

نویدکیا ادامه داد: اگر سازمان لیگ این اجازه را به من بدهد به تمام کنفرانس ها چه قبل از بازی و چه بعد از بازی می آیم. نمی خواهم کار غیرحرفه ای انجام دهم. با اینکه از همان هفته نخست لیگ خیلی موارد غیرحرفه ای دیدم، اما دلم نمی خواهد بهانه بیاورم و به این چیزها فکر کنم. دوست داشتم کار حرفه ای انجام دهم و اگر فدراسیون به من اجازه دهد، خودم با کمال میل به کنفرانس ها می آیم و جوابگوی سوالات خواهم بود.

وی توضیح داد: با آوردن استنلی سوارز تغییر بزرگی در تیم ایجاد کردیم و فکر می کنم این تغییر جواب داد. شهباززاده شرایط بسیار خوبی داشت و برای تیم گل می زد و شاید این احساس را داشتیم که اگر سجاد را به کناره زمین بیاوریم از اینکه او در موقعیت گل قرار گیرد خارج شویم. این ریسک را انجام دادیم که خیلی خوب جواب داد و سه بازیکن جلویی ما پیروز به گلزنی شدند. فکر می کنم از نظر هجومی کمی قوی تر شدیم و باید ساختار تیم را بهتر و بهتر کنیم تا بتوانیم موقعیت های بیشتری ایجاد کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اعلام کرد: هر بازیکنی که شرایط بهتری حتی در تمرینات داشته باشد ترجیح می دهم او بازی کند. بازیکنان من از نظر فوتبالی فرقی برای من ندارند و این طور نیست که اگر بازیکنی اسم و رسم بهتری داشته باشد یا جوان تر باشد بیشتر بازی کند، بلکه هر بازیکنی خوب باشد به او شانس بازی می دهم. 30 بازیکن دارم که تمام آنها برای من قابل احترام هستند و هرکدام شرایط بهتری داشته باشد را بازی می دهم. امروز مهاجمانم خیلی خوب بودند و اگر با همین روش بازی نمایند این شانس را به آنها می دهم که کار خود را ادامه دهند.

نویدکیا افزود: روزهای زیادی تمرین کردیم و می دانستم با تغییراتی که در تیم ایجاد می کنم ممکن است مسائلی هم داشته باشم. مسائلی هم داشتیم و داریم و با اینکه تیمم مقابل نساجی ایده آل بازی کرد اما می دانم که هنوز مسائلی داریم که باید آنها را برطرف کنیم و تنوع تاکتیکی بیشتری ارائه دهیم. یکی از مسائل تیم این است که در زمین های نامناسب به خاطر سبک بازی مان بسیار دچار مشکل می شویم و بعضی تیم ها در فوتبال ایران زمین خوبی ندارند. باید بتوانیم این مشکل خود را برطرف کنیم و یاد بگیریم در فوتبال ایران در بعضی بازی ها ارائه فوتبال زیبا به یاری ما نمی آید و باید زشت فوتبال بازی کرد و نتیجه گرفت.

وی گفت: در هر بازی کوشش می کنیم بهترین عملکرد خود را ارائه دهیم. دو شکست هم داشته ایم و ممکن است دوباره این اتفاق رخ دهد، اما سپاهان یک تیم است و خیلی ها باید این واقعیت را بپذیرند که تیم منسجمی هستیم. ما نه متکی به بازیکن خاصی هستیم و نه نفرات خود را از دست می دهیم. ما به خاطر یکدیگر کوشش نموده و از خودگذشتگی انجام می دهیم و تمام کوشش خود را برای پیروزیت انجام می دهیم. سپاهان برای من مانند خانواده ام است و هر کاری از دستم برآید با تمام وجود برای تیمم انجام می دهم. بازیکنانی در اینجا زندگی می نمایند که همین حسی که من دارم را به سپاهان دارند. تا زمانی که این حس وجود داشته باشد، حتی اگر کم و کاستی داشته باشیم به مرور زمان به پیروزیت می رسیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان افزود: از بازیکنانم که امروز بسیار خوب بازی کردند متشکرم اما باید یاد بگیریم که دید خود را وسیع تر کنیم و چون در یک نیمه 3 بر صفر جلو افتاده ایم نباید بعضی دقایق نیمه دوم را از دست بدهیم. از دقیقه یک تا دقیقه پایانی باید ساختار و اصول خود را حفظ کنیم.

165، ف

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 804

به "نویدکیا: تغییر در سیستم هجومی تیم نتیجه داد، سپاهان مانند خانواده من است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نویدکیا: تغییر در سیستم هجومی تیم نتیجه داد، سپاهان مانند خانواده من است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید