نماینده سازمان ملل: انگیزه خشونت بعضی معترضان لبنان، سیاسی است

به گزارش بیست آمار، هماهنگ کننده ویژه دبیر کل سازمان ملل در لبنان خشونت آشوبگران در جریان اعتراضات را مانوری سیاسی برای ایجاد اختلافات فرقه ای و تضعیف ثبات و امنیت لبنان توصیف کرد.

نماینده سازمان ملل: انگیزه خشونت بعضی معترضان لبنان، سیاسی است

به گزارش گروه بین الملل بیست آمار، یک مقام ارشد سازمان ملل روز پنجشنبه در توئیتر از خشونت در حاشیه اعتراضات لبنان انتقاد کرد.

یان کوبیش اظهار داشت، خشونتی که بعضی معترضان در بیروت پایتخت لبنان بروز می دهند در پس آن مقاصدی سیاسی است که به نظر می رسد برای نابودی امنیت و ثبات این کشور است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کوبیش هماهنگ کننده ویژه دبیر کل سازمان ملل در لبنان در پیغام توئیتر خود ضمن اشاره به حملات به نیروهای امنیتی، غارت نهادهای دولتی و املاک خصوصی در بیروت گفت: این (اتفاقات) به نظر می رسد مانند یک مانور سیاسی برای تحریک نیروهای امنیتی ، تضعیف صلح مدنی و ایجاد اختلافات فرقه ای است.

با وجود آنکه دولت جدید لبنان سه شنبه شب هفته جاری (اول بهمن ماه) به نخست وزیری حسان دیاب تشکیل شد، اما تظاهرات در چهارشنبه شب (دیشب) نیز ادامه پیدا کرد.

معترضان پس از انتشار دعوت هایی در شبکه های اجتماعی مبنی بر ریختن به خیابان ها و اعلام مخالفت با دولت دیاب، در نزدیکی مقر مجلس لبنان در میدان النجمه تجمع کردند و بعضی از این تظاهرات ها به خشونت و درگیری با پلیس منجر شد. یک شبکه محلی هم از رد پای جریان غربگرای المستقبل در این قضایا اطلاع داد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 121

به "نماینده سازمان ملل: انگیزه خشونت بعضی معترضان لبنان، سیاسی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده سازمان ملل: انگیزه خشونت بعضی معترضان لبنان، سیاسی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید