نشست کمیسیون مشترک برجام در انتها دور چهارم گفت وگوها برگزار گردید

به گزارش بیست آمار، تهران (پانا) - نشست کمیسیون مشترک برجام در خاتمه دور چهارم گفت وگوها در محل گراند هتل وین برگزار گردید.

نشست کمیسیون مشترک برجام در انتها دور چهارم گفت وگوها برگزار گردید

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور نمایندگان ایران و 1+4 در گرند هتل وین شروع شد.

در همین زمینه سیدعباس عراقچی رییس هیات ایرانی مذاکره نماینده در وین درباره تازه ترین تحولات این مذاکرات گفت: پس از سرانجام دو هفته مذاکرات نشستی برای جمع بندی خواهیم داشت و سپس هیات ها مجدداً برای مشورت به پایتخت ها مراجعه خواهند کرد.

وی با اشاره به کاهش اختلافات در مذاکره گفت: چند موضوع کلیدی وجود دارد که باید حل گردد و الان وقت آن است که مجددا به پایتخت ها رجوع کنیم تا مشورت های آخر صورت بگیرد و بعد مذاکرات را ادامه می دهیم.

به گفته مذاکره نماینده ارشد کشورمان، چند موضوع کلیدی باقی مانده است که احتیاج به آنالیز بیشتر و تصمیم گیری در پایتخت ها دارد و امیدوار هستیم در جریان چند روز آینده صورت گیرد و در دور بعدی مذاکرات بتوانیم درباره این مسائل هم به جمع بندی برسیم.

این دیپلمات ارشد اظهار داشت: چند موضوع کلیدی وجود دارد که باید حل گردد و روی بقیه موارد توافق وجود دارد، روی متن ها نگارش خوبی انجام شده و لذا الان وقت آن است که رجوع مجدد به پایتخت ها داشته باشیم و مشورت های آخر صورت بگیرد و بعد مذاکرات را ادامه می دهیم.

در این نشست که با حضور هیأت های ایران و کشورهای عضو برجام برگزار گردید، روسای هیات ها مروری بر پیشرفت های حاصله در دور چهارم و آخرین شرایط متن ها نموده و به گفتگو در مورد جهت پیش رو پرداختند.

هیات ها با اشاره به متن های تهیه شده که در نتیجه نشست های متعدد دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف حاصل شده اند، از شرایط کلی مذاکرات و جهت طی شده اظهار رضایت کردند و بر ضرورت حفظ شتاباهنگ کنونی در ادامه گفتگوها تاکید کردند.

در دو هفته اخیر، مذاکرات و رایزنی های مختلف میان هیات ها چه در سطوح معاونین و چه در سطوح کارشناسی به صورت فشرده در جریان بود؛ از جمله ساعاتی پیش از برگزاری کمیسیون، گروه کارشناسی لغو تحریم ها و گروه کارشناسی تمهیدات اجرایی با حضور هیات های همه کشورهای عضو برجام دریک نشست مشترک کوشش کردند تا حد ممکن متون پیش نویس را برای ملاحظه روسای هیات ها و سپس گزارش به پایتخت ها آماده نمایند.

در نتیجه این رایزنی ها و نیز کوشش های هیات های کارشناسی طرف های درگیر در گفتگوها، پیش نویس متون تا حد زیادی تدوین و تنقیح شده و به مرحله ای رسیده است که جز بعضی موارد اختلافی پیچیده که احتیاجمند تصمیم های سیاسی در پایتخت های کشورها است، بقیه بخش های متن تقریبا آماده است.

هیات ها در سرانجام این دور از گفتگوها راهی پایتخت های خود شدند. قرار است دور دیگر گفت وگوها هفته آینده بار دیگر از سر گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 1082

به "نشست کمیسیون مشترک برجام در انتها دور چهارم گفت وگوها برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست کمیسیون مشترک برجام در انتها دور چهارم گفت وگوها برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید