نخست وزیر منتخب عراق: گزینه آمریکایی ها نیستم

به گزارش بیست آمار، عدنان الزرفی، نخست وزیر منتخب عراق ادعا ها در خصوص اینکه وی گزینه آمریکایی ها بوده است را رد کرد.

نخست وزیر منتخب عراق: گزینه آمریکایی ها نیستم

به گزارش به نقل از پایگاه خبری روزنامه الشرق الاوسط، عدنان الزرفی، نخست وزیر منتخب عراق ادعا ها در خصوص اینکه گزینه آمریکایی ها بوده و یا در پی معامله ای با برهم صالح، رئیس جمهور این کشور بر سر کار آمده را رد کرد.

وی روز گذشته در گفتگو با رسانه های عراقی در محل اقامت خود گفت: شیوه انتصاب من طبق این بوده که یکی از نامزدان این سمت (نخست وزیری) بوده ام و مهلت قانون اساسی برای انتخاب فردی به منظور تشکیل دولت به اتمام رسیده است. هیچ گونه معامله ای به هیچ وجهی با برهم صالح، رئیس جمهور در کار نبوده است.

وی در ادامه اضافه کرد: شیوه انتخاب من کاملا طبیعی بوده؛ خصوصا آنکه رئیس جمهور تمامی شیوه هایی را که می توانست انتخاب کند را از دست داد.

زرفی در خصوص اینکه وی گزینه آمریکایی ها برای این سمت بوده است نیز گفت: من اول و آخر، گزینه ای عراقی بوده ام و این منطق که فردی در زندگی خود مجبور شود بخاطر زندان ها و بازداشت های رژیم سابق به این کشور یا آن کشور، از جمله ایالات متحده آمریکا برود، پس فردی آمریکایی به شمار می رود، عقلانی نیست.

وی در خصوص گزینه هایش در تشکیل دولت آینده در سایه بحران های عراق، و نیز روابط با فراکسیون های شیعه نیز گفت مشاوره هایی را روز گذشته برای تشکیل دولتی که به گفته وی، برایش مشارکت همه طرف ها در آن اهمیت دارد، آغاز کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 294

به "نخست وزیر منتخب عراق: گزینه آمریکایی ها نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر منتخب عراق: گزینه آمریکایی ها نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید