نخست وزیر روسیه علت استعفای دولت را اعلام نمود

به گزارش بیست آمار، نخست وزیر روسیه اعلام نمود، مطابق با پیشنهادهایی که ولادیمیر پوتین درباره اصلاح قانون اساسی مطرح کرده، استعفای دولت در ترکیب فعلی آن را اقدامی صحیح می داند تا رئیس جمهوری بتواند تصمیمات لازم در این زمینه را اتخاذ کند.

نخست وزیر روسیه علت استعفای دولت را اعلام نمود

به گزارش گروه بین الملل بیست آمار به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری مدویدیف نخست وزیر روسیه عصر امروز (چهارشنبه) در نشست کابینه وزراء با ولادیمیر پوتین این کشور گفت که مطابق با پیشنهادهایی که رئیس جمهور در خصوص اصلاح قانون اساسی مطرح کرده است، استعفای دولت در ترکیب فعلی آن را اقدامی صحیح می داند.

وی گفت: همه ما شاهد پیام امروز رئیس جمهوری فدراسیون روسیه بودیم. ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین نه تنها اولویت های بسیار مهم اقدامات در کشور را برای سال آینده تشریح کرد ، بلکه برخی تغییرات اصولی در قانون اساسی کشور را نیز شرح داد که به گفته وی ،این تغییرات ، زمانی تصویب می شوند که به احتمال زیاد پس از بررسی آنها خواهد بود ، این تغییرات نه تنها در تعدادی از مواد قانون اساسی کشور، بلکه در مجموع در رابطه با توازن قوای اجرایی، قانونگذاری قضایی است.

مدویدیف یادآور شد: در این زمینه، بدیهی است که ما به عنوان دولت فدراسیون روسیه باید این امکان را برای رئیس جمهوری کشورمان فراهم کنیم تا بتواند همه تصمیمات لازم برای تحقق این تغییرات را اتخاذ کند. در این شرایط ، من معتقدم که مطابق با ماده 117 قانون اساسی فدراسیون روسیه، اقدامی صحیح خواهد بود که دولت در ترکیب کنونی آن استعفا دهد.

دمیتری مدویدیف در تاریخ مدرن روسیه از لحاظ زمانی که در رأس کابینه وزراء قرار گرفته، یعنی بیش از هفت سال و هشت ماه (2،808 روز از تاریخ تصویب نخست وزیری خود در 8 ماه مه سال 2012) رکورددار مطلق است.

دولت فعلی فدراسیون روسیه به ریاست مدویدیف در تاریخ 18 مه 2018 تشکیل شد. این ترکیب شامل 10 معاون نخست وزیر، از جمله یک معاون اول نخست وزیر و 22 وزارتخانه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 101

به "نخست وزیر روسیه علت استعفای دولت را اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر روسیه علت استعفای دولت را اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید