موشک سایوز-2 با موفقیت ماهواره نظامی روسیه را در مدار زمین قرار داد

به گزارش بیست آمار، روسیه از پرتاب پیروز موشک سایوز-2 به مدار زمین و قراردادن یک ماهواره نظامی در مدار زمین اطلاع داد.

موشک سایوز-2 با موفقیت ماهواره نظامی روسیه را در مدار زمین قرار داد

به گزارش گروه بین الملل بیست آمار، روسیه از پرتاب پیروز یک ماهواره نظامی خود در مدار زمین اطلاع داد.

به گزارش وبگاه ایرو اسپیس دیفنس روسیه روز آدینه اظهار داشت که موشک ماهواره بر سایوز-2 با پیروزیت یک ماهواره جدید نظامی روسی را در مدار زمین قرار داد.

بنابر اعلام روسیه، این موشک ساعت 10:31 دقیقه صبح به وقت مسکو از ایستگاه فضایی پلستک به فضا پرتاب شد. این سومین پرتاب توسط موشک ماهواره بر سایوز-2 از این ایستگاه فضایی در سال 2020 است. روسیه اعلام نموده که این پرتاب با پیروزیت همراه بوده و تمام مراحل پرتاب از سوی ایستگاه های زمینی تحت نظارت بوده است. آزمایش موشک سایوز-2 ازسال 2004 شروع شد. این موشک جایگزین موشک سایوز-یو شد که از 1973 تا 2012 در خدمت روسیه بود. این موشک در مجموع 430 ماموریت پیروز فضایی را با اهداف مختلف انجام داد.

روسیه در زمینه پرتاب این ماهواره نظامی جدید به دلایل امنیتی هیچ اطلاعات بیشتری منتشر نساخته است.

چندی قبل یک رسانه آمریکایی از کوشش نیروی فضایی آمریکا و ساخت 48 پایگاه زیرزمینی برای پارازیت انداختن و مختل کردن ماهواره های مخابراتی روسی یا چینی در شروع یک درگیری احتمال دارد. وبگاه شبکه خبری بلومبرگ چندی قبل در این باره نوشت، نیروی فضایی آمریکا در حال ساختن پایگاه های زمینی برای مهار ماهواره ها در نخستین ساعات شروع یک درگیری است.

به گزارش این رسانه، نیروی فضایی آمریکا در حال ساخت 48 پایگاه زیر زمینی در هفت سال بعدی برای جنگ الکترونیکی علیه ماهواره های روسی یا چینی است و اولین سامانه از این نوع جنگ افزار ماه گذشته بعد از سال ها کوشش عملیاتی شد. آمریکا مدعی است که روسیه و چین فضا را نظامی نموده اند و بدین طریق قابلیتهای نظامی آمریکا در خطر است. این کشور در همین زمینه مدعی است که روسیه در هفته های گذشته یک موشک ضد ماهواره به فضا ارسال کرد.

ژنرال جان ریموند، فرمانده عملیات فضایی آمریکا ضمن صدور هشدار در این خصوص ابراز داشت که این آزمایش مثالی دیگر از تهدیداتی است که ایالات متحده و سیستم های فضایی متحد آن به شکل واقعی با آنها روبرو هستند، تهدیداتی که به زعم او جدی و رو به رشد هستند. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 451

به "موشک سایوز-2 با موفقیت ماهواره نظامی روسیه را در مدار زمین قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موشک سایوز-2 با موفقیت ماهواره نظامی روسیه را در مدار زمین قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید