مرگ سه کودک در نیویورک به علت بیماری التهابی نادر مرتبط با کرونا

به گزارش بیست آمار، فرماندار ایالت نیویورک آمریکا روز شنبه 20 اردیبهشت از مرگ سه کودک به علت یک عارضه التهابی نادر که تصور می شود با ویروس کرونا مرتبط باشد، در این ایالت خبر داد.

مرگ سه کودک در نیویورک به علت بیماری التهابی نادر مرتبط با کرونا

به گزارش بیست آمار به نقل از گاردین آندرو کومو قبلا در روز جمعه از مرگ یک کودک پنج ساله مبتلا به ویروس کرونا در نتیجه نشانگانی که علائم آن شبیه نشانگان شوک سمی و بیماری کاوازاکی است، خبر داده بود.

  • سندروم کاوازاکی در بچه ها و کرونا | علائم این سندروم را بشناسید

  • گزارش موارد بیشتر یک نشانگان التهابی مرگبار در بچه ها با ارتباط احتمالی با ویروس کرونا

نشانگان شوک سمی یک عارضه مرگبار است که به علت سموم تولید شده ناشی از عفونت برخی از باکتری ها در بدن رخ می دهد. بیماری کاوازاکی یک عارضه التهابی است که رگ های خونی، قلب و سایر اندام ها را مبتلا می کند و می تواند باعث آسیب قلبی شود. این بیماری با تب، دانه های پوستی، تورم غدد لنفاوی و در موارد شدید التهاب شریان ها و قلب بروز می کند.

فرماندار نیویورک در گزارش دهی روزانه اش درباره شیوع کرونا در روز شنبه گفت که اکنون دست کم سه کودک در این ایالت به علت این عارضه التهابی نادر درگذشته اند. او جزئیاتی درباره سن دقیق این بچه ها و شرایط مرگ شان ارائه نکرد.

به گفته کومو تا به حال 73 کودک با این علائم التهابی در بیمارستان های نیویورک بستری شده اند.

اما کومو گفت به طور فزاینده ای نگران است که این نشانگان خطری جدید برای بچه ها ایجاد کند که قبلا تصور می شود عمدتا نسبت به بیماری شدید کووید-19، بیماری تنفسی ناشی از ویروس کرونا مصونیت دارند.

قبلا 19 کودک مبتلا به این عارضه التهابی از بریتانیا گزارش شده بودند، اما همه آنها زنده مانده اند. وزیر بهداشت فرانسه هم ابتلای چندین کودک در این کشور به این عارضه با التهاب اطراف قلب خبر داده بود که ممکن است با شیوع ویروس کرونا مرتبط باشد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 414

به "مرگ سه کودک در نیویورک به علت بیماری التهابی نادر مرتبط با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ سه کودک در نیویورک به علت بیماری التهابی نادر مرتبط با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید