مدیر کارزار استیضاح ترامپ خواستار ادای شهادت تحت سوگند شد

به گزارش بیست آمار، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جامی راسکین نماینده ایالت مریلند در کنگره آمریکا که مدیریت کارزار استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین ایالات متحده را برعهده دارد، روز پنج شنبه با انتشار نامه ای غیررسمی خطاب به دونالد ترامپ، خواستار شهادت وی پس از ادای سوگند، هم قبل و هم در جریان نشست استیضاح در مجلس سنا شد.

مدیر کارزار استیضاح ترامپ خواستار ادای شهادت تحت سوگند شد

این درخواست برای ادای شهادت تحت سوگند پس از آن مطرح شد که وکلای مدافع ترامپ با طرح دادخواستی اعلام کردند که ترامپ بسیاری از ادعاهای واقعی مشخص شده در بند قانونی استیضاح را رد کرده است.

در این نامه غیررسمی آمده است که دو رئیس جمهور پیشین آمریکا- جرالد فورد و بیل کلینتون- نیز در دوران ریاست جمهوری خود ادای شهادت کردند. نگارنده در این نامه با اشاره به نگرانی ها از بروز اختلال در انجام وظایف رئیس جمهوری، می نویسد که به دلیل انتها دوره ریاست جمهوری ترامپ، این نگرانی دیگر موضوعیت ندارد و از این رو، اظهار امیدواری می کند که ترامپ برای ادای شهادت در نشست سنا حضور یابد.

گفتنی است، نشست استیضاح دونالد ترامپ که به تحریک و تهییج گروهی از حامیان سیاسی خود برای یورش به ساختمان کنگره در روز ششم ژانویه متهم شده، قرار است روز نهم فوریه (21 بهمن ماه) در مجلس سنای ایالات متحده آمریکا آغاز شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 917

به "مدیر کارزار استیضاح ترامپ خواستار ادای شهادت تحت سوگند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر کارزار استیضاح ترامپ خواستار ادای شهادت تحت سوگند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید