مجلس تفحص از مالیات اپراتور ها را کلید می زند، سازمان برنامه کم اظهاری وزارت ارتباطات را تایید کرد خبرنگاران

به گزارش بیست آمار، رئیس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق بودجه 1400 در مجلس با اشاره به گام بلند مجلس با ورود به موضوع حق السهم دولت از اپراتورها، گفت: مجلس درباره عملکرد و هزینه کرد حق السهم دولت از اپراتور ها تحقیق و تفحص می نماید.

مجلس تفحص از مالیات اپراتور ها را کلید می زند، سازمان برنامه کم اظهاری وزارت ارتباطات را تایید کرد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از خانه ملت، سیداحسان قاضی زاده هاشمی در شبکه افق در واکنش به اظهارات وزیر ارتباطات درباره مصوبه بودجه ای مجلس درباره درآمد دولت از حق السهم اپراتورها، گفت: آماده تبادل نظر و مذاکره با آقای آذری جهرمی در هر برنامه تلویزیونی درباره عملکرد وزارت ارتباطات و همچنین هزینه کرد حق السهم اپراتور ها در تمام این سال های وزارت ایشان هستم تا معین گردد که حق السهم دولت چقدر بوده و کجا هزینه شده است.

رئیس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق بودجه 1400 در مجلس، یادآور شد: دولت بعضی پیشنهادات مجلس درباره مبلغ نفت، مالیات بر ارزش افزوده، حقوق ورودی گمرک، یا وروردی خودرو را نپذیرفت و در لایحه اصلاحی مبالغ را اصلاح کرد، اما یکی از مواردی که دولت آن را تغییر نداد، عدد متعلق به حق السهم دولت از اپراتور ها بود.

وی توضیح داد: آنچه از طرف دولت ملاک و مورد توجه مجلس است، اظهارات آقای آذری جهرمی نیست، ایشان وزیر است، سند و حرف و مبنای دولت و آنچه در هیات دولت مصوب می گردد، اظهارات سازمان برنامه و بودجه است.

سازمان برنامه کم اظهاری وزارت ارتباطات را تایید نموده است

قاضی زاده هاشمی افزود: اگر عدد کم بوده و آن ها موضوع را شفاف کردند به دلیل نور تابانیدن مجلس به سازمان برنامه و بودجه بوده است، لذا وزیر ارتباطات مشکلش را با سازمان برنامه و بودجه حل نماید. سازمان برنامه و بودجه کم اظهاری این آقایان را کاملا تایید نموده است و ما سند هم داریم. عددی که به عنوان حق السهم دولت از اپراتور ها در لایحه آمده، همان عدد پیشنهاد شده از سوی مجلس است که آن ها پذیرفتند.

مجلس به دنبال گرانی اینترنت نیست

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیر ارتباطات درباره اینکه مجلس می خواهد اینترنت را گران کند، گفت: ما کجا چنین موضوعی را عنوان کردیم، متاسفانه یک مطلب کاملا دروغی را به افکار عمومی و مردم القاء می نمایند، دروغ گویی جرم است، مطلب دروغ را تکرار می نمایند و به اربابان دروغ گویی تبدیل شدند. این کار ذهن مردم را دچار تشویش می نماید.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه مجلس وزارت ارتباطات حق گران کردن یا جابه جایی نسبت ها را ندارند، بحث ما در مجلس پیرامون حق السهم دولت از اپراتور ها بود و ارتباطی با قیمت گذاری ندارد. ما در مجلس با تمام این وجود، قیمت گذاری را به خاطر فضاسازی ها محدود کردیم.

تحقیق و تفحص از حق السهم دولت از اپراتور ها کلید می خورد

رئیس کمیته فرهنگی و جمعیت کمیسیون تلفیق بودجه 1400 در مجلس یازدهم توضیح داد: بر همین اساس قطعا در مجلس راجع به عملکرد و هزینه کرد حق السهم دولت از اپراتور ها تحقیق و تفحص می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 943

به "مجلس تفحص از مالیات اپراتور ها را کلید می زند، سازمان برنامه کم اظهاری وزارت ارتباطات را تایید کرد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس تفحص از مالیات اپراتور ها را کلید می زند، سازمان برنامه کم اظهاری وزارت ارتباطات را تایید کرد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید