فرماندار میشیگان: برای درمان کرونا، لطفا مواد ضدعفونی کننده نخورید!

به گزارش بیست آمار، بنا به اعلام فرماندار میشیگان، توصیه غیرعلمی رئیس جمهور آمریکا برای درمان بیماری کرونا باعث مسمومیت بسیاری از ساکنان این ایالت شده است.

فرماندار میشیگان: برای درمان کرونا، لطفا مواد ضدعفونی کننده نخورید!

به گزارش به نقل از ای بی سی، گریچن ویتمر، فرماندار ایالت میشیگان آمریکا اظهار داشت در پی توصیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور برای تزریق مواد ضدعفونی کننده برای درمان بیماری کرونا، تعداد تماس ها با اورژانس در این ایالت افزایش یافته است.

فرماندار ایالت میشیگان در مصاحبه ای گفت پس از توصیه رئیس جمهور برای مصرف مواد ضدعفونی کننده برای از بین بردن ویروس کرونا، تماس های زیادی با اورژانس مبنی بر مسمومیت گرفته شده است. وی یادآور شد مردم به اظهارات شخصی که در بالاترین مقام شور واقع شده است، چه جدی چه نه، گوش می دهند.

ویتمر در ادامه تاکید نمود نباید برای مقابله با ویروس کرونا مواد ضدعفونی کننده بخورید و از مردم خواست که اینکار را نکنند.

رئیس جمهور آمریکا که روز آدینه قصد داشت کاهش در میزان ابتلا به کرونا را طی هفته گذشته بویژه در ایالت های نیویورک و لوئیزیانا برجسته کند، در توصیه مرگباری برای درمان بیماری کووید-19 پیشنهاد کرد که بیماران برای از بین بردن عفونت ناشی از ویروس کرونا در بدن خود، مواد ضدعفونی را بخورند و یا آنکه آن را تزریق کنند!

پزشکان و متخصصان با ابراز نگرانی در مورد توصیه های پزشکی ترامپ درباره مبارزه با کرونا از عموم مردم خواسته اند تا به صحبت های ترامپ توجه نکنند. توصیه مرگبار رئیس جمهور آمریکا مبنی بر خوردن مواد ضد عفونی کننده برای از بین بردن عفونت ناشی از ویروس کرونا در بدن همچنین واکنش شدید رسانه ها را به دنبال داشت.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز در واکنش به توصیه ترامپ اظهار داشت پزشکان سریعا در مورد اظهارات ترامپ برای تزریق مواد ضدعفونی کننده برای مقابله با کرونا هشدار داده اند. روزنامه انگلیسی گاردین هم در واکنش به توصیه رئیس جمهور آمریکا نوشت تجویز دارویی ترامپ برای درمان کرونا واقعا تجویز سم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 383

به "فرماندار میشیگان: برای درمان کرونا، لطفا مواد ضدعفونی کننده نخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرماندار میشیگان: برای درمان کرونا، لطفا مواد ضدعفونی کننده نخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید