عارضه چشم صورتی، نشانه ویروس کرونا

به گزارش بیست آمار، عارضه چشم صورتی یا ورم ملتحمه، قرمزی و التهاب غشای پوشاننده سفیدی چشم و غشای قسمت داخلی پلک است.

عارضه چشم صورتی، نشانه ویروس کرونا

عارضه چشم صورتی زمانی روی می دهد که عروق خونی چشم متورم می شوند و مشخصه آن، قرمزی چشم است. در این راستا محققان مشاهده کرده اند که از بین 38 بیمار مبتلا به کووید-19، 12 نفر دارای عارضه چشم صورتی بوده اند. همچنین در دو تن از این بیماران، ویروس کرونا هم در آب چشم و هم در آب بینی شان وجود داشت. در ادامه این مطلب خبرنگاران، درباره این عارضه و ارتباط آن با ویروس کرونا بخوانید.

عارضه چشم صورتی، نشانه جدید ویروس کروناست!

دکتر لیانگ لیانگ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه تری گورجز چین، در این باره می گوید: برخی از بیماران مبتلا به کووید-19 دارای علائم چشمی هستند و ممکن است کرونا ویروس جدید در ترشحات ملتحمه بیماران مبتلا به COVID-19 وجود داشته باشد.

ملتحمه، غشای پوشاننده سفیدی چشم و غشای قسمت داخلی پلک است. به گفته لیانگ، کرونا ویروس ممکن است به این بخش از چشم بیماران مبتلا به کووید-19 حاد حمله کند. این به این معناست که اگر فرد چشم های آلوده به این ویروس را بمالد و سپس با فرد دیگری تماس داشته باشد یا حتی در زمان معاینه چشم، امکان انتقال ویروس وجود دارد. ضمن این که هرچقدر شدت بیماری فرد مبتلا به کرونا بیش تر باشد، احتمال بروز عارضه چشم صورتی در وی بیش تر است.

توصیه های بهداشتی

براساس یافته ها، محققان تاکید دارند تمام کادر درمانی مراقبت کننده از این بیماران باید علاوه بر لباس، دستکش و کلاه مخصوص، عینک محافظ هم داشته باشند تا بتوانند احتمال ابتلای خود به ویروس کرونا را کاهش دهند. همچنین گفته می شود افراد باید از تماس با چشم و صورت خودداری و در این دوره شیوع بیماری، به جای لنزهای تماسی از عینک استفاده کنند.

به گفته محققان، با وجودی که عارضه چشم صورتی یکی از نشانه های نادر این بیماری است؛ اما افراد باید تمام اقدامات پیشگیرانه را برای حفظ سلامتی خود رعایت کنند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات مهم درباره کرونا در دوران بارداری، کرونا و بارداری را مطالعه کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 20amar.ir شناسه مطلب: 329

به "عارضه چشم صورتی، نشانه ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عارضه چشم صورتی، نشانه ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید